Od czego zależy spokojny sen?

Od czego zależy spokojny sen?

18 lipca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Każdy marzy o spokojnym i komfortowym śnie. Można go sobie zapewnić na kilka sposobów. Należy pamiętać, że podczas snu organizm najlepiej odpoczywa i się regeneruje, dlatego tak ważna jest jego jakość. Komfort zagwarantuje nam medytacja, słuchanie muzyki relaksacyjnej czy wybranie odpowiedniego materaca do łóżka.

Spokojny i przyjemny sen warunkuje to, czy kolejny dzień będzie dla nas udany. Odpowiada on nie tylko za dobrą kondycję psychiczną, ale również ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne. Na rynku istnieje wiele urządzeń, akcesoriów oraz sposobów na polepszenie jakości swojego snu. Oto kilka z nich.

Co robić, aby dobrze sypiać?

Prostą drogą do poprawienia jakości własnego snu jest zmiana nawyków i to nie tylko żywieniowych. Każdy dzień powinien być celebrowany jak rytuał. Wstawanie o konkretnych porach i regularne jedzenie sprawia, że organizm zaczyna znacznie lepiej funkcjonować, a co za tym idzie – dobrze sypiamy.

Jeżeli laptop i telefon jest nieodłącznym kompanem Twojego łóżka, to czas pożegnać się z nimi na co najmniej 30 minut przed zaśnięciem. To wszystko związane jest z niebieskim światłem, które imituje to wytwarzane przez słońce. Daje ono znać naszemu mózgowi, że powinien się obudzić zamiast zasnąć.

Ważny jest również relaks. Stosowanie metod relaksacyjnych, w tym jogi lub medytacji gwarantuje nam spokojny i przyjemny sen. Wbrew pozorom poświęcenie kilku minut na oczyszczenia umysłu przed położeniem się do łóżka może wiele zmienić.

Jaki materac wybrać?

Jednym z ważniejszych elementów dobrego snu są materace do łóżka https://alvare.pl/. Im lepiej dobrany do indywidualnych potrzeb klienta, tym większy komfort podczas nocnego odpoczynku. Specjaliści zalecają, aby wybierać je ze względu na osobiste preferencje oraz zwracać uwagę na to, czy w składzie materiału nie znajdują się substancje toksyczne lub/i rakotwórcze.

Materace mogą być wykonane z różnego rodzaju pianek, dlatego tak ważne jest sprawdzenie, które z nich są dla nas najbardziej odpowiednie. Dla osób mających problemy z kręgosłupem zalecane są kieszeniowe, a w przypadku alergików – lateksowe i kokosowe, które posiadają specjalne włókna antyalergiczne.