Jak przechowywać ubrania, by dłużej nam służyły?

Jak przechowywać ubrania, by dłużej nam służyły?

25 września 2017 0 przez Majka

clothesPrzechowywanie ubrań to temat, który dość często wzbudza spore kontrowersje. Każdy ma na to swoją metodę i patent. Jak przechowywać ubrania, by dłużej nam służyły? 

Każdego dnia zakładamy mnóstwo ubrań, począwszy od bielizny osobistej, a skończywszy na płaszczu lub butach. Jednak nie do końca wiemy, jak je przechowywać, by na dłużej zachowały swoją jakość i posłużyły nam przez kilka lat. Nikt przecież nie chce wydawać kilka razy w roku, kilkuset złotych na płaszcz, kurtkę, rajstopy i pończochy.

Dlatego w dzisiejszym tekście zdradzimy Ci, jak przechowywać płaszcze i okrycia wierzchnie oraz rajstopy, i pończochy. W końcu te ostatnie są najbardziej podatne na zaciągnięcia i przedziurawianie. Pokażemy również, gdzie kupować dobre jakościowo rajtuzy. Gotowa? W takim razie zaczynajmy!

Wieszaki i szafy – sprzymierzeńcy okrycia wierzchniego

Nie zawsze możemy sobie pozwolić, na schowanie płaszcza albo jesionki do szafy. Zazwyczaj po prostu wiszą one w przedpokoju „za kołnierz” co powoduje, iż tracą na jakości. Dlaczego? Takie długotrwałe przechowywanie tego typu garderoby może prowadzać do tego, że płaszcz się przedziurawi albo zbyt wyciągnięte ku dołowi i straci swój pierwotny kształt. Dużo lepiej takie ubrania wieszać na wieszaku i dopiero później na haczyku w przedpokoju.

Rajstopy i pończochy dla kobiet – trwałe na długo

Zanim zaczniemy temat samego przechowywania, warto sprawdzić, czy rajtuzy, które kupujemy są dobrej jakości. Bez tego, żaden sposób ich chowania nie będzie dobry. Słabe rajtuzy wcześniej czy później będą nadawały się do kosza, nawet zanim jeszcze zdążymy w nich gdziekolwiek pójść. Dlatego sprawdź jakie rajstopy i pończochy dla kobiet https://moleo.pl/pol_m_MODA-I-URODA_ODZIEZ-I-OBUWIE_BIELIZNA_BIELIZNA-DLA-KOBIET_RAJSTOPY-PONCZOCHY-222.html oferuje ten sklep. Są one przede wszystkim pierwszej jakości – wytrzymałe, trwale i przyjemne dla skóry.

Żeby nie zawładnął nimi galimatias, możemy je wieszać na specjalnym wieszaku przeznaczonym do apaszek albo zaczepiać, o przyklejone do wewnętrznych drzwi szafy, klamerki (takie jak do wieszania prania). To sprawi, że wytrzymają dłużej, nie będą nam się plątać i zawsze szybko znajdziemy taki kolor pończoch, jaki będzie nam aktualnie potrzebny. Porządek w szafie to świetna sprawa! Do dzieła!