Czy problemy intymne mogą mieć związek z nieodpowiednią bielizną?

Czy problemy intymne mogą mieć związek z nieodpowiednią bielizną?

26 września 2017 0 przez Majka

womanIntymne przypadłości bywają naprawdę przykre i krępujące. Często, mimo stosowania różnych specyfików i maści nic nie pomaga. Jak temu zapobiegać?

Każdego dnia nasze kobiece okolice intymne są narażone na ataki grzybów i bakterii. Dużą winę ponosi za to nieodpowiednia bielizna, którą nosimy cały dzień lub używanie płynów do higieny intymnej, które w składzie mają wiele parabenów (Propylparaben, Methylparaben, Butylparaben, Izobutylparaben, Benzylparaben).

Jak w takim razie zapobiec infekcjom i utrzymać florę bakteryjną pochwy, i jej okolice, w zdrowym stanie? Tym zagadnieniem zajmiemy się w dzisiejszym tekście. Zdradzimy Ci też, na co zwracać uwagę przy zakupach bielizny, by nie tylko być seksowną, ale przede wszystkim piękną i zdrową.

Pielęgnacja okolic intymnych na co dzień

Ważne jest codzienne przykładanie dużej wagi do tego w jaki sposób dbamy o te miejsca. Zasady higieny osobistej znamy doskonale, ale mało kto wie, jak czytać składy żeli i płynów do mycia, by nie zaszkodzić swojej skórze. Patrzmy na etykiety, kupujmy tylko te produkty do mycia okolic intymnych, które zawierają wyciągi z ziół, kwas mlekowy oraz naturalne składniki.

Wiele szkodliwych parabenów jest zamaskowanych w nieczytelnej, napisanej miniaturowym drukiem etykiecie i często przez to nie chce nam się jej czytać. Dlatego lepiej poświęcić raz, więcej czasu na lekturę składu produktu w sklepie i później kupować ten sam, by pielęgnować delikatne okolice i nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Seksowna bielizna pod lupą

Kochamy atrakcyjną, koronkową bieliznę, która pięknie prezentuje się na naszym ciele. Jednak codzienne zakładanie fig, czy stringów z koronki i innych sztucznych materiałów, może mieć zgubny wpływ na florę bakteryjną pochwy i jej okolice. Dlaczego? Nieoddychające tekstylia obcierają delikatną skórę i tym samym wytwarzają podrażnienia, które otwierają drogę dla bakterii i wirusów.

Dlatego przewiewna, ale nadal seksowna bielizna dla kobiet https://moleo.pl/pol_m_MODA-I-URODA_ODZIEZ-I-OBUWIE_BIELIZNA_BIELIZNA-DLA-KOBIET-206.html pozwoli Ci zachować zdrowe okolice intymne i jednocześnie nadal czuć się bardzo kobieco i zmysłowo. Warto również powiedzieć, że okazyjne zakładanie koronkowej bielizny czy body nie zaszkodzi.