Jak bezpiecznie przekłuć uszy?

Jak bezpiecznie przekłuć uszy?

1 listopada 2015 0 przez Majka

backstage-951953_640Kolczyki są symbolem piękna, wdzięku, delikatności i kobiecości. Jednak żeby je nosić trzeba najpierw przekłuć uszy. Zabieg ten jest najczęściej wykonywany jeszcze w dzieciństwie, nawet u bardzo małych dziewczynek. Jednak część rodziców chce, aby ich córki świadomie podejmowały takie decyzję, dlatego też zdarza się, że niektóre kobiety dopiero jako dorosłe decydują się na przekłucie uszu.

Niezależnie od wieku w którym przeprowadzany jest zabieg, bardzo ważną kwestią jest zachowanie odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa. Dlatego nie zaleca się przekłuwania uszu przez mamy lub babcie w warunkach domowych. Tym bardziej, że bez odpowiedniej wprawy i doświadczenia idealne przekłucie uszu jest mało prawdopodobne. Może dojść do niesymetrycznego wykonania dziurek, pod kątem. Trudno też o zachowanie sterylności, co może przyczynić się do złego gojenia rany i dalszych komplikacji. Zabieg ten jest wykonywany raz na całe życie, dlatego lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Przekłuwanie uszu w Warszawie, w innym dużym lub małym mieście nie stanowi problemu, ponieważ w chwili obecnej zajmuje się tym praktycznie każda kosmetyczka. Jednak tylko w niektórych gabinetach kosmetycznych można przekłuć uszy przy pomocy metody Blomdahl. Jest to najnowocześniejsze oraz najbezpieczniejsze rozwiązanie. Dzięki tej metodzie zabieg przeprowadza się szybko i praktycznie bezboleśnie. Specjalnie dla dzieci wprowadzono szczególny system kolczykowania, w którym od razu przekłuwa się oboje uszu. Do wykonania zabiegu używa się specjalnego przyrządu, którego żaden element, oprócz igły i sztyftu kolczyka, nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą pacjenta.

Co ważne, marka Blomdahl to także producent kolczyków nie zawierających niklu, a więc hipoalergicznych. Nikiel bardzo często powoduje alergie. Wyeliminowanie tego metalu oraz stopów z jego domieszką, pozwoliło na opracowanie serii kolczyków pozbawionych właściwości alergennych: z tytanu i plastiku medycznego. Dzięki temu osoby chcące przekłuć uszy, nie będą już musiały dłużej cierpieć z powodu uczulenia na nikiel.

Przekłuwanie uszu w salonie kosmetycznym, zwłaszcza metodą Blomdahl, jest bardzo bezpieczne. Sprzęt używany do kolczykowania jest wytwarzany w warunkach sterylnych, a jego końcówka nie ma styczności z ciałem klienta. W metodzie tej korzysta się z jednorazowych kaset z kolczykami, które chronią je przed utratą sterylności. Są one zabezpieczane specjalną etykietą, zrywaną dopiero przed samym zabiegiem.