Długość ma znaczenie – sprawdź jakie spódnice damskie pasują do twojej figury

Długość ma znaczenie – sprawdź jakie spódnice damskie pasują do twojej figury

30 października 2015 0 przez Blog4Women

cute-955786_640Damska spódnica jest ponadczasowym elementem stroju każdej kobiety. Na przestrzeni lat długość, krój i wzór spódnic zmieniał się diametralnie. Jednak bez względu na panujące trendy, rodzaj stroju powinien być dopasowany przede wszystkim do sylwetki, dopiero później do mody. Na co zwrócić uwagę przy zakupie spódnicy i jaki krój będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

Owoc, instrument czy klepsydra?
Przed dokonaniem zakupu spódnicy, należy określić jaki jest nasz rodzaj figury. Standardowo, wyróżnia się cztery najbardziej charakterystyczne sylwetki czyli jabłko, gruszkę, klepsydrę oraz prostokąt. Przy wyborze długości spódnicy powinno zwracać się największą uwagę na wcięcie w talii oraz długość i wygląd nóg. Jednym z ważnych lecz często pomijanych czynników przy wyborze długości jest wiek. Wiele kobiet niepotrzebnie postarza się zbyt obszernymi strojami lub przeciwnie, odmładza się ubraniem nieadekwatnym do wieku. Zanim więc dokonamy zakupu odpowiedniej spódnicy, poznajmy nasze ciało i nie patrzmy na nie zbyt krytycznie!

Chcę oglądać Twoje nogi!
Jednymi z najpopularniejszych rodzajów spódnic damskich, które wywołują także najwięcej kontrowersji są spódnice mini. Nie każdy wie jednak, że wśród miniówek wyróżnia się kilka innych rodzajów. Najkrótszy z nich, supermini, jest zarezerwowany jednie dla długonogich, szczupłych kobiet, które nie boją się odkrywać swoich atutów. Ważne jest, aby supermini zakładać przy odpowiednich okazjach. Z pewnością w klubie przykuje wzrok mężczyzn i zazdrosne spojrzenia koleżanek, jednak w pracy lub na spotkaniach oficjalnych, będzie wyglądała nieelegancko. Nieco dłuższa jest spódnica mini, której również powinny unikać kobiety o sylwetce gruszki i niskim wzroście. Dla tego typu sylwetki najlepsza będzie spódnica określana jako ladymini. Jej długość sięga przed kolano, zakrywając najbardziej newralgiczne strefy. Wybierając długość ladymini, najlepiej wybrać damską spódnicę ołówkową, z podwyższonym stanem.

Złoty środek
Jedną z najbardziej popularnych długości spódnic, są damskie spódnice midi. Podobnie jak w przypadku miniówki, również wśród spódnic midi, wyróżnia się kilka różnych długości. Najbardziej uniwersalną długością jest mezzo, czyli damska spódnica, która kończy się na wysokości kolan lub tuż pod nimi. Jest idealna dla większości rodzajów sylwetek i pasuje zarówno do wysokich jak i niższych kobiet. Zamawiając spódnice damskie online, należy dokładnie zmierzyć długość spódnicy. Jeżeli po założeniu będzie zbyt długa, może zaburzać proporcje sylwetki. Gruszki oraz klepsydry, które mają bardziej masywne łydki powinny unikać spódnic midi, kończących się w około 10-15 centymetrów nad kostką. Zakończenie spódnicy wskazuje wtedy najszerszą część łydki i optycznie ją pogrubia. Oglądając spódnice damskie w sklepach internetowych, zwracaj więc uwagę nie tylko na rozmiar, ale również na długość podaną w centymetrach.

Maksymalny efekt
Ostatnią długością damskiej spódnicy jest długość maxi. Długie spódnice mogą sięgać przed kostkę, wtedy nazywane są cubi. Jest to najbardziej ekskluzywna spódnica damska, która przeznaczona jest dla szczupłych, lecz niewysokich kobiet. Decydując się na spódnicę cubi, należy zwrócić szczególną uwagę na buty. Modne obecnie szpilki z czubkiem lepiej zastąpić klasycznymi czółenkami o zaokrąglonym kształcie. Damska spódnica kończąca się przed kostką mocno wydłuża stopy, a czubek jeszcze bardziej pogłębia ten efekt i zaburza proporcje nóg. Najdłuższą spódnicą, sięgającą ziemi i zakrywającą stopy są tradycyjne spódnice maxi. W tej długości najlepiej będą prezentować się kobiety średniego wzrostu oraz wysokie. Niższym dziewczynom długa spódnica odejmie centymetrów i optycznie je poszerzy. Jeżeli jednak jesteś fanką damskich spódnic maxi, jednak nie jesteś wysoka, postaw na buty na koturnie i dobieraj bluzki w tym samym odcieniu co spódnica. Taki zabieg wydłuży i wysmukli sylwetkę.

Odkryj swoją kobiecość
Bez względu na rodzaj sylwetki i długość noszonej spódnicy, jedno jest pewne – żadna część stroju tak bardzo nie podkreśla kobiecości. Dodatkowo, jest to uniwersalny element, który świetnie pasuje na każdą okazję. Ekskluzywne spódnice damskie z dobrej jakości materiału będą idealnym dopełnieniem eleganckiego stylu. Z kolei mini z delikatnych, lekkich tkanin sprawdzą się podczas całonocnych imprez. Kupując spódnice damskie online oprócz rozmiaru, zwracaj uwagę na materiał, długość oraz krój. Nawet najlepiej dopasowana długość spódnicy może wyglądać niekorzystnie jeżeli będzie wykonana z nieodpowiedniego materiału. Zamawiając spódnice damskie online warto korzystać ze sprawdzonych sklepów internetowych, które gwarantują możliwość zwrotu lub wymiany towaru. Każda kobieta wie, że nawet najlepiej zrobione zdjęcie nie odzwierciedli tego jak ubranie prezentuje się na niej.

Zamawiając spódnice damskie online pamiętaj:
– sprawdź nie tylko rozmiar, ale i długość podaną w centymetrach. Wybierz długość odpowiednią dla Twojej sylwetki,
– nie kupuj zbyt małych ubrań. Pamiętaj, że zbyt długą spódnicę damską zawsze można skrócić lub zwęzić. Za małych ubrań nie da się poprawić,
– sprawdzaj materiał. Ważne, żeby spódnica zrobiona była z dobrego materiału, który nie będzie łatwo się gniótł. W przypadku rozkloszowanych spódnic, powinien być także sztywny, aby zachować odpowiedni kształt,
– odkrywaj swoją kobiecość! Nie bój się nosić spódnic i spódniczek, które podkreślą Twoje największe atuty!

Spódnice na każdą okazję można kupić na portalu http://pakuten.pl/26-spodniczki-i-spodnice.