Gładka skóra – skuteczne metody depilacji

Gładka skóra – skuteczne metody depilacji

30 maja 2017 0 przez Majka

Chcesz mieć gładką skórę latem? Nie wiesz jaką metodę depilacji wybrać? Skorzystaj z naszych rad.

Zbliża się lato i jest to czas aktywnego wypoczynku nad morzem lub w górach. Bardzo często wyjeżdżamy również na zagraniczne wakacje, aby skorzystać z uroków, np. śródziemnomorskiego klimatu. Zazwyczaj taką podróż planujemy kilka miesięcy wcześniej i skrupulatnie zapisujemy listę potrzebnych rzeczy na wymarzone wczasy. Nie zapominamy również, aby zadbać o nasze ciało, dlatego też uczęszczamy do klubu fitness oraz stosujemy specjalne diety. Gdy już doprowadzimy naszą sylwetkę do wymarzonych wymiarów, pozostaje nam jedynie zadbać o jej apetyczny wygląd, czyli odżywić skórę, a także zastosować odpowiednie zabiegi, aby pozbyć się zbędnego owłosienia.

Kobiety mają do wyboru wiele różnych metod depilacji, które dobierają pod względem swoich upodobań oraz stanu skóry. Jednym z najpopularniejszych oraz najszybszym sposobem na pozbycie się włosków jest użycie maszynki do golenia. Podstawową zaletą tej depilacji jest to, że nie powoduje bólu, ale zabieg musimy powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Lepsze efekty uzyskujemy przy zastosowaniu depilatorów elektrycznych, które jednak powodują większy dyskomfort. Producenci, aby zniwelować nieprzyjemnie uczucie, wymyślają nowe rozwiązania, np. nasadki chłodzące. Kolejną metodą, którą możemy wypróbować, jest depilacja plastrami z woskiem lub też pastą cukrową. Nie zaleca się jednak tych zabiegów osobom, które posiadają skórę naczynkową. W tym roku hitem w salonach kosmetycznych jest fotodepilacja IPL http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl. Zabieg ten polega na naświetlaniu owłosienia promieniami świetlnymi wraz z zastosowaniem fal radiowych, które powodują podgrzanie skóry i dotarcie do samego mieszka włosowego. Dzięki tej metodzie cebulki włosowe ulegają zniszczeniu oraz nie formują się nowe zalążki włosa.

Dzięki tak wielu metodom możemy cieszyć się gładkim ciałem oraz zakładać ulubione letnie spodenki i urocze sukienki. Warto także zadbać o stan naszej skóry, czyli odpowiednie nawilżenie od wewnątrz (picie zalecanej ilości płynów), a także korzystać z regeneracyjnych balsamów. A w szczególności stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV. Wtedy nasz urlop będzie wyjątkowo udany, a ciało zadbane i zdrowe.