Czy posadzka żywiczna nadaje się na taras?

Czy posadzka żywiczna nadaje się na taras?

10 czerwca 2019 0 przez Blog4Women

Każde pomieszczenie w domu wymaga położenia odpowiedniej podłogi. Musi być ona dostosowana do naszych potrzeb i pełnić swoją funkcję przez długi czas. Szczególnie wymagające są takie miejsca jak taras, które są dodatkowo narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne. Czy posadzka żywiczna zapewni dobrą ochronę tarasu?

Posadzka na taras – specjalne wymagania

Nasz klimat zmienia się z biegiem lat, a pogody często nie da się przewidzieć. Nasz taras może być narażony zarówno na mocne nasłonecznienie i upał, jak i na silny mróz i opady (jeśli nie jest wystarczająco zadaszony lub zabudowany). Dość klasycznym rozwiązaniem na podłogę tarasu od dawna są płytki ceramiczne, jednak te mogą ujawnić swoje wady krótko po nałożeniu. Pęknięcia i zabrudzenia zbierające się w fugach to tylko niektóre z nich. Najlepiej, żeby taras był wyłożony materiałem łatwym do sprzątania, a przy tym odpornym na szkodliwe warunki. Do tego celu doskonale się sprawdzą posadzki żywiczne.

Zalety posadzki żywicznej na tarasie

Do wykończenia tarasu najlepiej nada się posadzka wykonana z żywicy poliuretanowej. Wykazuje dużą odporność na zmienną pogodę, nie ulega odkształceniom nawet w skrajnie niskich temperaturach. Posadzka żywiczna daje bezspoinową, gładką powierzchnię, dzięki czemu zabrudzenia mogą zostać usunięte bez większego problemu. Nie szkodzi jej też użycie środków chemicznych. Nie przepuszcza wody, a dodatkowo jest antypoślizgowa, więc korzystanie z niej okazuje się bardzo komfortowe.

Posadzki żywiczne na tarasie – montaż i cena

Przygotowanie posadzki żywicznej nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego lepiej nie zabierać się za to samodzielnie. Wynajęcie fachowców sprawi, że nie będziemy musieli się martwić o jakość wykonania. Przed nałożeniem właściwej posadzki, powierzchnię należy przygotować preparatami gruntującymi i uszczelniającymi. Jeśli podłoga na tarasie tego wymaga, trzeba też uzupełnić ubytki. 

Koszt posadzek żywicznych oczywiście różni się w zależności od rodzaju i wielkości powierzchni, jednak cena zwykle zaczyna się od ok. 150 zł za 1 m².

Jeśli już zdecydujesz się na posadzkę żywiczną na swoim tarasie, koniecznie zajrzyj tutaj http://www.centrumposadzek.com.pl/