Co zrobić z suchą skórą na dłoniach?

Co zrobić z suchą skórą na dłoniach?

18 czerwca 2015 0 przez Blog4Women

hand-736201_640Częstą dolegliwością naszych dłoni jest przesuszająca się skóra. Dotyka ona zarówno kobiety i mężczyzn, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Wrażliwość skóry dłoni jest różna, w zależności od naszych indywidualnych predyspozycji, jednakże ciągły kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi będzie powodował pogarszanie się jej stanu. Dzieje się tak ponieważ skóra rąk ma niewiele gruczołów łojowych i niewielką ilość tkanki tłuszczowej. Problem nasila się szczególnie zimą, choć tak naprawdę jesteśmy na niego narażeni przez cały rok. Skóra mająca tendencję do przesuszania się, staje się zaczerwieniona, szorstka, łuszczy się, a w skrajnych wypadkach mogą również pojawiać się bolesne pęknięcia.

Przyczyn powodujących taki stan rzeczy jest wiele. Do najczęstszych przyczyn należy ujemna temperatura, detergenty, chemikalia oraz twarda woda. Oprócz nieefektownego wyglądu, przesuszona skóra bywa również źródłem dyskomfortu w postaci pieczenia lub swędzenia. Panowie mogą samodzielnie wykonać zabiegi, które przyniosą ulgę i poprawią wygląd męskich dłoni. Do jednego z nich będziemy potrzebować parafiny kosmetycznej. Parafinę podgrzewamy, a następnie przelewa do naczynia w którym dłonie będą zanurzane. Dłonie smarujemy grubą warstwą kremu i wkładamy do naczynia. Czynność powtarzamy kilka razy w odstępie dwóch, trzech minut. Kolejnym etapem jest zawinięcie dłoni folią aluminiową oraz ściereczką w celu jak najskuteczniejszego zatrzymania ciepła. Po pół godziny skóra będzie gładka i nawilżona. Jeszcze inną znaną naszym babciom metodą jest moczenie dłoni w półlitrowym, wodnym roztworze kilku łyżeczek żelatyny, do którego dodajemy łyżeczkę miodu i sok z cytryny. Dłonie trzymamy w nim około kwadransa.Domowych sposobów jest niezliczona ilość, a w pozbyciu się problemu z dłońmi może nam również pomóc m.in siemię lniane czy też oliwa z oliwek.

Profesjonalne zabiegi przywracające zdrowie skórze męskich dłoni wykonuje manicure męski Warszawa. Jedną z kompleksowych usług w zakresie pielęgnacji dłoni i paznokci jest manicure SPA. Zabieg obejmują czynności pielęgnacyjne takie jak peeling, nawilżanie i ujędrnianie. Jeżeli jednak problemy ze skórą uporczywie powracają i charakteryzują się dużym nasileniem, może to być objaw niedoboru pewnym mikroelementów i witamin, bądź też innego schorzenia i wówczas nie  zwlekajmy z wizytą u lekarza.