Chcesz być piękna? Stosuj maseczki z pijawek!

Chcesz być piękna? Stosuj maseczki z pijawek!

1 sierpnia 2017 0 przez Majka

Hirudoterapia to wciąż nieco kontrowersyjna metoda leczenia. Mimo to, wiele osób z niej korzysta. Wiele poradników rozpisuje się na temat działania pijawek na zdrowie. Ale czy ktokolwiek z Was wiedział, że równie skutecznie działają na urodę? Jeśli jeszcze nie słyszałyście o maseczkach liftingujących z pijawek, musicie nadrobić zaległości!

Dawno, dawno temu…

Historia hirudoterapii sięga już czasów starożytnych. Stosowana była ona m. in. przez Rzymian. Początkowo jednak nieznane były nikomu hirudozwiązki, jakie wydzielane są przez pijawki. Wierzono bowiem, że to wysysanie „złej krwi” ma działanie lecznicze. Kuracje upiększające z pijawek stosowane były już przez japońskie gejsze. Obecnie z tego typu zabiegów korzysta także wiele gwiazd, jak np. Demi Moore. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) znów przeżywa renesans.

Jak wygląda zabieg upiększający?

Na początek przeprowadzany jest zabieg hirudoterapii w miejscu ewentualnych dolegliwości lub w okolicy wątroby. Przystawianych jest od 3 do 4 pijawek, które pobierają krew. Po zabiegu z pijawek wyciskane są lecznicze hirudozwiązki, pomieszane wraz z krwią pacjenta. Taką mieszaninę nakłada się na twarz, szyję i dekolt na ok. 20 minut, po czym się ją zmywa.

Jakie są efekty maseczki z pijawek?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że efekty widać już po pierwszym zabiegu. Skóra wygląda o wiele młodziej i jest bardziej promienista. Cera jest wygładzona, miękka w dotyku i rozjaśniona. Płytkie zmarszczki oraz przebarwienia znikają, a skóra jest napięta i nawilżona. Jeśli mamy problem z trądzikiem, cellulitem czy pajączkami naczyniowymi, taka maseczka również może nam pomóc.

Oczywiście wszystko to za sprawą wydzieliny pijawek. Znajduje się tu hialuronidaza, elastaza i kolagenaza. Substancje te wpływają na napięcie, ukrwienie, utlenowanie oraz konsystencję skóry. Poprawiają one mikrocyrkulację krwi, odpowiadają za wzmocnienia naczyń krwionośnych oraz zmniejszają obrzęki. Znajdująca się w wydzielinie pijawek serotonina wpływa także na poprawę nastroju. Dla uzyskania zadowalających efektów powinniśmy powtórzyć ten zabieg przynajmniej dwa razy.