Bukowina Tatrzańska – dlaczego warto tam pojechać?

Bukowina Tatrzańska – dlaczego warto tam pojechać?

22 stycznia 2018 0 przez Majka

snow-peaks-1765015_1920
Większość osób, gdy nadchodzi okres urlopów w pracy, albo ferie zimowe, wybiera się do Zakopanego. Nie da się ukryć, że jest to miejscowość najbardziej popularna w Polsce, gdy ktoś marzy o wizycie w górach. Mieszkańcy województwa małopolskiego – na przykład Krakowa – mogą jednak o wiele bliżej znaleźć miejsce, które jest równie ciekawe, nieco tańsze, a pełne atrakcji (także górskich). To Bukowina Tatrzańska! Co warto o niej wiedzieć? Dlaczego warto tam pojechać?

Bukowina Tatrzańska – informacje podstawowe
Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska, położona w województwie małopolskim. Mieści się w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska. Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska położona jest na wysokości od 860 do 1000 metrów nad poziomem morza. Widoki są tu wspaniałe – sielskie i uspokajające. Jeśli ktoś pragnie pojechać w góry, żeby odpocząć od zgiełku nie będzie się dobrze czuł w zatłoczonym Zakopanem (gdzie Krupówki są wypełnione turystami, a na wszystkich szlakach panuje wielki tłok). Warto raczej celować w mniejsze miejscowości – takie jak ta!

Bukowina Tatrzańska – gdzie spać?
W Bukowinie Tatrzańskiej można znaleźć ciekawe pensjonaty, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. Króluje styl zakopiański, podhalański – dlatego przybyszom jest tym milej. W samej wsi można zaś natknąć się na szereg drewnianych pensjonatów, wybudowanych w stylu zaprojektowanym przez Witkacego (w tym Budynek Domu Ludowego, będący jedną z największych w Polsce budowli drewnianych). Jest więc co oglądać i co zwiedzać – a atrakcji wkoło mnóstwo!

Bukowina Tatrzańska – w góry czy nad wodę?
Jeśli ktoś pragnie wybrać się w góry, znajdzie tu mnóstwo możliwości. Jeśli ktoś jest fanem zimowych sportów, może spędzić czas jeżdżąc na nartach (istnieje kilka ośrodków), albo też po prostu pojeździć rowerem, czy pospacerować. Amatorzy sportów wodnych również znajdą tu coś dla siebie – warto bowiem wiedzieć, że 8 minut drogi samochodem od Bukowiny Tatrzańskiej mieści się Białka Tatrzańska, a w niej Park Wodny Bania. Termy Bukowina oferują mnóstwo atrakcji dla wszystkich – i tych najmłodszych i tych najstarszych turystów.
Można zatem zdecydować się na kąpiel w basenach (w lecie również w tym zewnętrznym), albo udać się do jacuzzi. Można również zdecydować się na saunowanie, a zatem na przykład pobyt w ruskiej bani, czy też w saunie fińskiej. Istnieje wiele możliwych atrakcji, z których można skorzystać. A karnety mogą wystarczyć na kilka godzin – dzięki czemu są w różnych cenach. Możliwy jest nawet przyjazd wieczorny – coś wspaniałego!