Beton w ogrodzie – czy warto?

Beton w ogrodzie – czy warto?

12 kwietnia 2020 0 przez Blog4Women

Urządzanie wymarzonego domu to jedno, ale jeżeli tylko mamy swój własny kawałek trawnika – również i to miejsce powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Jak zagospodarować ogródek według własnego uznania? Na początku warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – co lubię robić w wolnym czasie? A później stworzyć swój wymarzony kącik na świeżym powietrzu! 

Beton w ogrodzie? 

Wiele osób narzeka, że w miejscach, w których do tej pory była zieleń – pojawił się beton. Oczywiście, czasami jest to zbędny zabieg, ale są i takie plany, które wymagają użycia tego materiału. Pamiętajmy, aby zachować jedynie odpowiednią równowagę – nie zamieniajmy zaraz całego podwórka w betonowy plac. Zastanówmy się, które strefy będą doskonale pasować na wylewkę. 

Miejsce do zabawy 

Jeżeli Twoje dziecko jest już na tyle duże, że świetnie radzi sobie z samodzielną jazdą na rowerze – możesz pomyśleć o niewielkiej przestrzeni z betonową wylewką. Dzięki temu uchronisz piękną trawę przed małymi kółeczkami tego jednośladu, a swojemu potomkowi zapewnisz odrobinę zabawy!

Beton Olesno to także świetne podłoże do gry w kosza! Jeżeli Twoje dziecko to już tak naprawdę nastolatek lub nastolatka – zainstaluj kosz nad drzwiami garażu. Drobne rozgrywki koszykarskie zapewne od dzisiaj będą rozgrywane właśnie przed Twoim domem.

Grill i spotkania ze znajomymi

Stół staje się niestabilny i chwieje się na nierównym podłożu? Tak, to częsty problem. Może to właśnie najlepszy moment, aby zagospodarować fragment ogródka i stworzyć imprezowy kącik? Grill najlepiej jest ustawić na wyrównanym gruncie, aby zapewnić tym samym bezpieczeństwo sobie i innym. Dodatkowe siedzenia możesz wykonać z drewnianych palet oraz naszykować parasole chroniące przed słońcem.

Stwórz miejsce, w którym miło będziesz spędzać czas ze znajomymi i rodziną. Betonowe podłoże uchroni resztę ogrodu przed zniszczeniem – goście będą poruszać się głównie w wyznaczonej strefie, a Ty będziesz cieszyć się pięknie rosnącą, zdrową trawą. 

Więcej informacji o zastosowaniu betonu znajdziesz na stronie: http://wlodar.com.pl/.