Bambusowa rewolucja – ekologiczne szczoteczki do zębów

Bambusowa rewolucja – ekologiczne szczoteczki do zębów

6 marca 2020 0 przez Blog4Women

Istnieją takie materiały i surowce, które może i pojawiły się już kiedyś w użyciu, ale z czasem straciły na popularności. Bywa jednak i tak, że z biegiem lat wracają do łask i na nowo odkrywamy ich niesamowite właściwości – takim zaskoczeniem jest aktualnie bambus! To unikatowa roślina o niezwykłych właściwościach, która w dużym stopniu może przysłużyć się człowiekowi. Poznaj właściwości bambusa i dowiedz się, dlaczego jest to odpowiedni materiał do wytwarzania szczoteczek do zębów oraz innych przedmiotów niezbędnych w codziennym życiu!

Bambus i jego właściwości

Bambus jest rośliną o drewniejących pędach. Można wymienić wiele jego zastosowań, gdyż jest to jednakowo rodzaj pokarmu, materiał, z którego można wytwarzać ubrania, meble, a nawet domy. Wszystko dlatego, że do wyboru mamy około 130 gatunków tej rośliny, a rośnie ona niesamowicie szybko. Dzięki temu można uprawiać go w dużych ilościach i w którym czasie uzyskiwać wystarczająco dużo materiału. Bambus stał się jednym z ekologicznych zamienników dla plastiku – możemy wytwarzać z niego sztućce, miski, pojemniki, a przede wszystkim… szczoteczki.

Bambusowe szczoteczki do zębów

Oto łazienkowy niezbędnik, który posiada każdy z nas – szczoteczka do zębów. Przedmiot używamy nawet kilkukrotnie w czasie dnia, który dodatkowo wiąże się z dbaniem o higienę, dlatego zawsze powinien prezentować nienaganny stan. Bambusowa szczoteczka do zębów posiada antybakteryjne właściwości. To surowiec, który już przy uprawie nie potrzebuje oprysków chroniących przed grzybami czy bakteriami. Drewno bambusowe zachowuje te właściwości również po przetworzeniu (stosuje się tutaj wysoką temperaturę, która nadaje produktowi właściwości wodoodpornych). Dodatkowo to najlepsza alternatywa dla tych, którzy szukają ekologicznych alternatyw – wreszcie powstał trzonek szczoteczki, który łatwo przetworzyć i który nie produkuje kolejnych, trudnych do usunięcia odpadów. Także włosie wykonane zostało z biodegradowalnego włókna nylonowego (bez BPA). Można stwierdzić, że jest to prawdziwa, bambusowa rewolucja! Z korzyścią dla zdrowia i dla naszej planety. 

Więcej informacji o ekologicznych produktach codziennego użytku znajdziesz na stronie: https://www.minieco.pl