Pijawki na choroby kobiece
31 lipca 2017Jak już zapewne wiecie, pijawki leczą różne dolegliwości. Już od wielu wieków są stosowane w medycynie naturalnej, a obecnie przeżywają swój renesans. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, pijawki mogą nam pomóc również w leczeniu chorób kobiecych. W jaki sposób?
Choroby kobiece
Choroby kobiece, jak sama nazwa wskazuje dotyczą żeńskiej części społeczeństwa i obejmują bardzo rozległą grupę schorzeń. Ze względu na specyficzną budowę anatomiczną oraz wewnętrzne rozmieszczenie narządów płciowych, jesteśmy bardziej narażone na różnego rodzaju zakażenia oraz infekcje narządów i organów miednicy. Co może być przyczyną tych chorób? Zwykle to sprawka bakterii, wirusów oraz grzybów. Początkowo mamy do czynienia jedynie z infekcjami. Jeśli jednak nie zadbamy odpowiednio o siebie i zbagatelizujemy problem, możemy doprowadzić do poważniejszych chorób, których leczenie może być naprawdę ciężkie i długotrwałe.
Które choroby należą do tych typowo kobiecych?
- zapalenie cewki
- nadżerki macicy
- bolesne oddawanie moczu
- bezpłodność
- zapalenie jajowodów i jajników
- zapalenie pęcherza
- zapalenie pochwy
- zapalenie przymacicza
- zapalenia przydatków
- brak miesiączki
- bóle menstruacyjne
- nadmierne krwawienie
- torbiele jajników
- nietrzymanie moczu o charakterze zapalnym
- ropniaki
- upławy
- zaburzenia cyklu miesiączkowania
- opuszczenie macicy
- zrosty podskórne
Pijawki w leczeniu chorób kobiecych
Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) to dość popularna metoda radzenia sobie ze schorzeniami natury kobiecej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w wydzielinie pijawek znajdują się substancje przeciwzapalne. Ponadto pijawki poprawiają ukrwienie i drożność. Dotąd nie zbadano jeszcze wszystkich substancji, które uwalniane są przez pijawki. Wiadomo jednak, że niektóre hirudozwiązki przez swoje działanie uaktywniają układ rozrodczy i stymulują produkcję jajeczek.
Leczenie chorób kobiecych polega na stawianiu pijawek medycznych w części podbrzusza oraz dolnej części miednicy. Najważniejszymi punktami są przede wszystkim: kość ogonowa i łonowa, okolice nerek oraz jajników.