5 trików sukienek wyszczuplających – czyli jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

5 trików sukienek wyszczuplających – czyli jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

28 lipca 2017 0 przez Majka

W kwestii wyglądu, kobiety najczęściej narzekają na zbyt dużą ilość kilogramów. Współczesne kanony piękna narzucają nam określony typ sylwetki, prezentowany przez modelki czy celebrytki. Jeśli Twoja figura znacznie odbiega od ich kształtów, absolutnie nie wpadaj w depresję! Pomożemy Ci znaleźć sposób, aby optycznie wyszczuplić sylwetkę i podkreślić swoje atuty.

Sukienki wyszczuplające – co to takiego?

Tak naprawdę nie jest ważne to, ile ważysz, tylko to, czy dobrze czujesz się w swoim ciele. Kobiety o pełnych kształtach zwykle chciałyby się pozbyć paru kilogramów, jednak zapominają o tym, że wystarczy dobrać odpowiednie ubrania, aby poczuć się atrakcyjnie i seksownie. Wiele sklepów odzieżowych w swojej ofercie posiada sukienki wyszczuplające, przykłady znajdziesz tu https://modbis.pl/pol_m_Suknie-i-sukienki-damskie_Sukienki-wyszczuplajace-269.html . Są one sprytnym trikiem na podkreślenie kobiecych kształtów. Za pomocą kolorów i odpowiedniego kroju tuszują również wszelkie niedoskonałości i modelują figurę.

Triki, które stosowane są w sukienka wyszczuplających

Jak wśród każdego z typów sukienek, panuje tu spora dowolność, jednak warto zwrócić uwagę na pewne powtarzające się elementy. Dzięki tej wiedzy będzie Ci łatwiej dopasować daną kreację do swojej figury.

1. Pasy i panele

Zastosowanie deseni w pasy jest bardzo częstym trikiem służącym optycznemu wyszczupleniu całej sylwetki, lub powiększeniu niektórych partii ciała. Należy przy tym pamiętać, że linie pionowe nas wyszczuplają i wydłużają, natomiast poziome dają odwrotny efekt. Ponadto im grubsze będą pasy, tym efekt wyszczuplenia będzie słabszy. Aby wymodelować całą sylwetkę, warto wybrać sukienkę z kontrastowymi panelami po bokach (np. czarne panele, biały środek). Podobna funkcję pełnią pionowe cięcia i szwy. Często nie zwracamy uwagi na takie szczegóły, tymczasem mogą one zaważyć na ostatecznym efekcie całej stylizacji.

2. Kolory

Jasne kolory dodają nam objętości, ciemne natomiast powodują, że wydajemy się mniejsze, drobniejsze i szczuplejsze. Do tego duże, jaskrawe wzory przyciągają uwagę i mogą uwypuklać to, co chcemy ukryć.

3. Długości

Nie chodzi tu tylko o ogólną długość sukienki, ale również o rękawy czy wysokość talii. Zasada, jaką powinnyśmy się kierować mówi, że poszczególne fragmenty naszego ubioru powinny kończyć się na wysokości stawów (kostki, kolana, nadgarstki, łokcie, pachwiny), w innym wypadku osiągniemy przeciwny efekt do oczekiwanego. Sukienka sięgająca nam do połowy łydki sprawy, że będziemy wyglądały na niższe niż w rzeczywistości jesteśmy.

4. Marszczenia

Wszelkie falbany dodają nam kilogramów, dlatego kobiety o pełnych kształtach powinny je sobie odpuścić. Lepszym wyjściem jest np. kopertowe wiązanie, które podkreśli urodę dużego biustu. Podobnie delikatne marszczenie w okolicy talii odciągnie uwagę od wpędzającej nas w kompleksy „oponki”.

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich ramion, to pamiętaj, że dekolt w kształcie łódki dodatkowo je poszerzy, natomiast ten przypominający literę „V” je wysmukli.

Będąc świadomą opisanych wyżej zależności, bez problemu dobierz idealną sukienkę do siebie. Pamiętaj, że nie wszystkim muszą podobać się kobiety o figurze modelek, o atrakcyjności decyduje również świadomość swoich walorów i umiejętne ich wyeksponowanie.