Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie

9 grudnia 2017 0 przez Majka

carrot-juice-juice-carrots-vegetable-juice-162670W dzisiejszych czasach wzrasta liczba osób z nadwagą. Dietetycy biją na alarm, w szkołach wprowadzane są programy promujące zdrowe odżywianie, jednak sklepowe słodkości kuszą i ciężko im się oprzeć. Nie mamy czasu na stanie przy garnkach w kuchni i z chęcią sięgamy po niezdrowe, gotowe dania, a później zastanawiamy się, jak schudnąć.

Chudnij z głową

Chcąc schudnąć należy robić to z głową. Zbyt szybka utrata kilogramów jest niezdrowa i wiąże się z ich powrotem, czyli efektem jojo. Wiele osób liczy na to, że w przeciągu krótkiego czasu uda im się zrzucić nadprogramowe kilogramy. W tym celu przechodzą na diety typu dieta 1000 kcal, kapuściana, warzywna, Dukana i inne. Nie zdają sobie sprawy, że takie diety bardziej zaszkodzą niż pomogą. Stosując dietę głodówkową (bo 1000kcal dla dorosłej osoby to zdecydowanie za mało) możliwe jest zrzucenie kilku kilogramów, jednak ze szkodą dla organizmu. Należy pamiętać, że chcąc cieszyć się zgrabną sylwetką, dobrym samopoczuciem i zdrowiem, trzeba się odpowiednio odżywiać. Wszyscy znamy powiedzenie ”w zdrowym ciele zdrowy duch” i trudno się z nim nie zgodzić. Prowadząc zdrowy tryb życia i dbając o odpowiednie odżywianie nie tylko ciało nam się odwdzięczy, ale i cały organizm.

Na pomoc przychodzi catering dietetyczny

Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak zdrowo schudnąć możemy sięgnąć po usługę cateringu dietetycznego. Jest ona kierowana do ludzi zapracowanych, dbających o linię i zdrowe odżywianie. Wybierając firmę cateringową, warto zwrócić uwagę na jakość produktów, z których przygotowywane są posiłki. Dietykieta.pl przyrządza potrawy ze składników wysokiej jakości, a nad prawidłowym menu czuwa dietetyk kliniczny. W razie wątpliwości czy  problemów ze zgubieniem kilogramów możemy zasięgnąć jego rady. Zamawiając dietę pudełkową od Dietykiety, możemy być spokojni, że nasze posiłki są odpowiednio zbilansowane, dzięki czemu uda nam się schudnąć. W odchudzaniu bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków, co umożliwia nam catering dietetyczny. Dietykieta w swojej ofercie ma 4 rodzaje diet o kaloryczności 1300-3100 kcal, więc zarówno osoba prowadząca siedzący tryb życia, jak i sportowiec znajdzie dietę odpowiednią dla siebie.