Wygodna sukienka do pracy – co wybrać?

Wygodna sukienka do pracy – co wybrać?

21 listopada 2017 0 przez Majka

pexels-photo-413707Sukienki do pracy kojarzą nam się zwykle ze sztywnym, biurowym dress code’em. A przecież nie w każdej firmie panują rygorystyczne zasady, co do ubioru, co widać np. w branży kreatywnej. Jeśli możesz ubierać się do pracy, jak chcesz, a zależy Ci na wygodzie, polecamy kilka sukienek, które powinnaś mieć w swojej szafie.

Ogólne zasady ubioru

Dowolność dowolnością, ale nawet kiedy nie ma w Twojej firmie sztywnych reguł, warto pamiętać o kilku zasadach ubioru, które wynikają z szacunku do Twojego szefostwa. Jeśli zastanawiasz się nad długością sukienki, nie powinna być ona krótsza niż do kolan. Również głęboki dekolt nie jest wskazany – zaokrąglony dekolt, łódka albo karo będą najlepsze. Zrezygnuj z dekoltu w kształcie litery V. Ostatnia kwestia to długość rękawów. Jeśli wybierasz sukienkę na ramiączkach lub bez rękawów, noś na nią marynarkę. Pamiętaj, że ramiona muszą być zawsze zakryte.

Sukienki dresowe

Kto powiedział, że sukienki dresowe nie nadają się do pracy? Wśród dostępnych w wielu sklepach modeli na pewno znajdziecie coś dla Ciebie. Kreacje w kolorze czarnym, które idealnie nadają się do biura, z długimi rękawami, do kolan czy w delikatne paski lub motywy kwiatowe. Ich wygląd sprawia, że nadają się do biura, a przy okazji zapewniają wygodę, co przy ośmiogodzinnym dniu pracy jest cenną zaletą. Sukienki dresowe znajdziecie na stronie:  https://e-sukienki.pl/sukienki-sportowe/.

Wygoda na co dzień

Jak można połączyć biurowy wygląd z wygodą i stylem? Polecamy sukienki koszulowe z kołnierzykiem, które zapinane są w górnej części na guziki, a odcinane w talii. Taka kreacja jest nie tylko niezwykle kobieca, ale też wygodna i stylowa. Dodatkowo podkreśli ona Twoją figurę. Dobrym wyborem będzie też sukienka dwukolorowa, odcinana w talii eleganckim paskiem.

Jak zwykle niezawodne będą też czarne sukienki. Pamiętajmy jednak, by miały dłuższy rękaw i niezbyt głęboki dekolt. By trochę urozmaicić stylizację, możemy postawić na oryginalne dodatki, np. torebkę czy buty w kontrastowym kolorze. Wygodne sukienki znajdziecie tutaj: https://e-sukienki.pl/sukienki-codzienne/.