Sprzęt kosmetyczny do makijażu permanentnego

Sprzęt kosmetyczny do makijażu permanentnego

22 lutego 2022 Wyłączono przez Blog4Women

Na wykonanie makijażu permanentnego decyduje się coraz większa liczba kobiet. W obecnych czasach, gdzie większość dnia spędzamy poza domem, w pracy, w szkole lub na dodatkowych zajęciach czy spotkaniach z bliskimi, kobiety starają się znaleźć kompromis pomiędzy zadbanym wyglądem, a dobrym zarządzaniem czasem. Nie chcą tracić czasu na wykonywanie starannego makijażu oka czy ust każdego dnia. Złotym środkiem okazuje się wykonanie makijażu permanentnego. 

Makijaż permanentny – co to jest?

Historia makijażu permanentnego zaczęła się ponad 2 tysiące lat temu w odległych Chinach. Wtedy to właśnie praktykowano wykonywanie go ręcznie, używając nici jedwabiu, cienkich pręcików bambusowych oraz naturalnych barwników roślinnych.

Jeszcze w latach 90-tych makijaż permanentny uznawany był za usługę luksusową. Przez jego wysoką cenę mogli sobie pozwolić na jego wykonanie nieliczni. Techniki oraz zastosowane technologie zdecydowanie zmieniły się, co oczywiste – od czasu wykonywania makijażu w dawnych Chinach, a także od czasu lat 90-tych.

Makijaż permanentny według współczesnych definicji to bezpieczna metoda, polegająca na wprowadzeniu pigmentu do wierzchnich warstw skóry. Ilość wprowadzonego pigmentu jest ściśle kontrolowana przez osobę wykonującą zabieg.

Ze względu na proces starzenia się skóry oraz zmieniające się rysy twarzy, makijaż permanentny powinien zostać odświeżony po około roku. Podczas tego procesu odzyskuje on intensywność, kolor oraz kształt.

Makijaż permanentny najczęściej wykonuje się w okolicach oka (wykonując tzw. „kreskę”), brwi oraz ust. Kobiety coraz częściej decydują się na trwały makijaż polegający na naniesieniu cieni do powiek lub różu na policzki. 

Z jego pomocą możemy delikatnie uwydatnić walory naszej urody, a także zamaskować niedoskonałości. Do jednych z najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych rodzajów makijażu permanentnego należy pigmentacja medyczna. Za jej pośrednictwem jest możliwe wykonanie pigmentacji m.in skóry głowy czy plam po bielactwie.

Urządzenia do makijażu permanentnego – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Z racji popularności makijażu permanentnego, obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór urządzeń do jego wykonania. Firma Medika oferuje swoim klientom sprzęt umożliwiający wykonanie zabiegu na każdym obszarze twarzy.

Urządzenia do makijażu permanentnego powinny umożliwiać wykonanie zabiegu w sposób dokładny oraz precyzyjny. Przy wyborze urządzenia zaleca wybrać takie, które posiada Precise Injection Counting (PIC). Jest to mikroprocesor, który jest w stanie zapewnić pracę igły z niezmienną częstotliwością.

Gwarantuje to dostarczanie skórze podczas zabiegu takiej samej ilości pigmentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystąpienie urazów skóry zostaje zminimalizowane, a linia nakłuć jest równa.

Dla przykładu. urządzenie Permanent Make-Up firmy Medika dzięki zastosowaniu omówionego wyżej mikroprocesora Precise Injection Counting oraz cichego sytemu pracy poprawia samopoczucie pacjenta podczas zabiegu oraz umożliwia komfortową pracę osobie przeprowadzającej zabieg.

Charakterystyka oraz najważniejsze cechy urządzenia do makijażu permanentnego

Osoby, które profesjonalnie zajmują się przeprowadzaniem zabiegu makijażu permanentnego doskonale wiedzą, że najwyższa jakość używanego sprzętu, zaraz obok wiedzy oraz doświadczenia z zakresu medycyny estetycznej, to absolutna podstawa. Jedną z firm, która dostarcza swoim klientom profesjonalny sprzęt o wysokiej jakości jest Medika.

W swojej ofercie zawiera urządzenia z jedną oraz dwoma głowicami. Makijaż permanentny sprzęt został wyposażony w system modułowy, który pozwala na sprawną wymianę barwnika oraz igły. Dodatkowo, dzięki zastosowanej technologii polegającej na systemie chowania się igły, podczas gdy rączka nie jest podłączona do urządzenia, osoba korzystająca z urządzenia zyskuje gwarancję bezpieczeństwa.

Sprzęt został zaprojektowany przez specjalistów z dziedziny technologii medycy estetycznej, którzy zadbali o szczegóły oraz komfort korzystania z urządzeń. Obudowa urządzenia została wykonana z materiału Corian®, który cechuje łatwość czyszczenia oraz antybakteryjność.

Urządzenia Permanent Make-Up posiadają menu w języku polskim, a sterowanie nimi odbywa się za pomocą nowoczesnego panelu dotykowego. Dobrym wyborem, jest wybór urządzenia, które pozwoli nam wykonać makijaż na każdym obszarze, np. górnej i dolnego powieki, czerwieni wargowej czy pigmentacji piersi. Pozwoli to na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również miejsca w gabinecie.

Podsumowanie

Wybierając urządzenie do makijażu permanentnego należy dostosować je do naszych oczekiwań oraz oferty gabinetu medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności warto postawić na jakość urządzenia oraz nowoczesne technologie, jakie zostały w nim zastosowane.  Źródło: https://medikapoland.pl