Rozmowa o pracę – jak się ubrać?

Rozmowa o pracę – jak się ubrać?

27 czerwca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Udając się na rozmowę kwalifikacyjną zależy nam, aby zrobić na potencjalnym pracodawcy jak najlepsze wrażenie. Dlatego musimy pamiętać, że oprócz dobrego CV bardzo ważny jest także nasz wygląd, który stanowi naszą wizytówkę. Jaki zatem strój wybrać, by czuć się pewnie i adekwatnie do sytuacji?

Jaki powinien być strój?

Strój na rozmowę kwalifikacyjną powinien mieć pewien, ściśle określony charakter. Wypada, aby ubranie było eleganckie, stonowane, proste i bezpretensjonalne. Powinno wyrażać szacunek do pracodawcy. Miejmy na uwadze fakt, iż zbyt krzykliwy lub niedbały ubiór może przyćmić nawet imponujące CV.

Dress code

Na spotkanie w sprawie pracy wybierzmy strój biznesowy. Może to być komplet: marynarka ze spodniami albo żakiet ze spódnicą lub sukienką – koniecznie do kolana lub ciut dłuższą. Uzupełnieniem zestawu mogą być bluzki damskie sklep, w wersji koszulowej, lub top czy T-shirt – zawsze ukryte pod marynarką.

Kolory i fasony

Pożądanymi kolorami na taką okazję są odcienie szarego (najbardziej wskazany jest grafit), granat, czerń i ewentualne odcienie beżu.  Ze wzorów i zdobień najlepiej zrezygnować, no chyba, że są to delikatne pionowe prążki na bluzce koszulowej, które idealnie komponują się z kolorem marynarki i spódnicy.
Jeśli chodzi o tkaninę, wybierajmy bawełnę, wełnę i jedwab. Materiały te świetnie leżą na sylwetce, są niezwykle eleganckie i porządne. W efekcie będziemy wyglądać na bardzo zadbane. Unikajmy prześwitujących i połyskujących strojów oraz różnego rodzaju lampasów, kokardek czy falbanek, które mogą przynieść odwrotny skutek i całkowicie nas pogrążyć podczas tego ważnego spotkania.

Istotnym aspektem stroju jest również jego wygoda. Powinien być odpowiednio dobrany do naszej sylwetki. Ubiór ma ogromny wpływ na nasze zachowanie. Jeśli nie będziemy do niego przekonane lub będzie nam w nim po prostu niewygodnie, to stracimy pewność siebie.

Na koniec pamiętajmy, że pracodawcy cenią naturalność i elegancję. Krótkie paznokcie i proste, gładkie uczesanie obronią się same.