Rodzaje okien do domu – które wybrać?

Rodzaje okien do domu – które wybrać?

16 sierpnia 2020 Wyłączono przez Blog4Women

Jest wiele kryteriów, którymi kierujemy się wybierając okna. Posiadają one istotne znaczenie dla całego budynku. Ich rolą jest bowiem wprowadzenie do pomieszczeń ciepła i światła słonecznego oraz zminimalizowanie strat związanych z ogrzewaniem domu. Na rynku istnieją różne modele stolarki okiennej różniące się określonymi parametrami. Mowa tutaj o oknach drewnianych, aluminiowych i plastikowych. Na które warto się zdecydować?

Rodzaje okien – na które się zdecydować?

Aktualnie w dobie zwiększonej świadomości społecznej w zakresie oszczędności energii, inwestorzy zwracają uwagę głównie na współczynnik przenikania ciepła przez szyby. Każde okna są inne i warto mieć wiedzę, z jakimi rodzajami w ogóle możemy się spotkać w budownictwie.

Wersja plastikowa, drewniana czy może aluminiowa? Decyzja, jaką podejmiemy będzie rzutowała na długie lata użytkowania. Drewno, PCV oraz aluminium różnią się między sobą, jeśli chodzi o trwałość i parametry wytrzymałościowe, wymiary, izolacyjność cieplną czy konieczność pielęgnacji oraz konserwacji.

Zdecydowanie okna PCV Częstochowa wygrywają wszelkie rankingi popularności. Są stosunkowo niedrogie a wyróżniają się przy tym bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Wpływ na to może mieć większa liczba komór. Aby zapewnić stabilność i pewność konstrukcji, profile dodatkowo wzmacnia się elementami stalowymi ocynkowanymi lub z włókna szklanego.

Charakterystyka okien – co warto wiedzieć?

Obecnie, oprócz wyglądu czy termoizolacyjności, zwraca się uwagę także na inne kwestie dotyczące okien w domu. Każdy chyba wie, że nieestetyczne profile okienne nie będą prezentować się dobrze, co może powodować duże niezadowolenie użytkowników. Zwłaszcza że w domu, w którym spędza się większą część dnia, nieustannie pozostają w polu widzenia.

Szczególnie za swój szlachetny wygląd wysoko cenione są okna drewniane, które weszły już klasyki. Wraz z upływem czasu nabierają charakteru, jednak trzeba pamiętać, że wymagają regularnej pielęgnacji. Raz w roku należy je starannie wyczyścić, a co kilka lat poddać kompleksowej renowacji. Choć są droższe w utrzymaniu – to wykazują dłuższą żywotność od innych rodzajów okien.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.