Rodzaje okien do domu – które wybrać?

Rodzaje okien do domu – które wybrać?

16 sierpnia 2020 0 przez Blog4Women

Jest wiele kryteriów, którymi kierujemy się wybierając okna. Posiadają one istotne znaczenie dla całego budynku. Ich rolą jest bowiem wprowadzenie do pomieszczeń ciepła i światła słonecznego oraz zminimalizowanie strat związanych z ogrzewaniem domu. Na rynku istnieją różne modele stolarki okiennej różniące się określonymi parametrami. Mowa tutaj o oknach drewnianych, aluminiowych i plastikowych. Na które warto się zdecydować?

Rodzaje okien – na które się zdecydować?

Aktualnie w dobie zwiększonej świadomości społecznej w zakresie oszczędności energii, inwestorzy zwracają uwagę głównie na współczynnik przenikania ciepła przez szyby. Każde okna są inne i warto mieć wiedzę, z jakimi rodzajami w ogóle możemy się spotkać w budownictwie.

Wersja plastikowa, drewniana czy może aluminiowa? Decyzja, jaką podejmiemy będzie rzutowała na długie lata użytkowania. Drewno, PCV oraz aluminium różnią się między sobą, jeśli chodzi o trwałość i parametry wytrzymałościowe, wymiary, izolacyjność cieplną czy konieczność pielęgnacji oraz konserwacji.

Zdecydowanie okna PCV Częstochowa wygrywają wszelkie rankingi popularności. Są stosunkowo niedrogie a wyróżniają się przy tym bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Wpływ na to może mieć większa liczba komór. Aby zapewnić stabilność i pewność konstrukcji, profile dodatkowo wzmacnia się elementami stalowymi ocynkowanymi lub z włókna szklanego.

Charakterystyka okien – co warto wiedzieć?

Obecnie, oprócz wyglądu czy termoizolacyjności, zwraca się uwagę także na inne kwestie dotyczące okien w domu. Każdy chyba wie, że nieestetyczne profile okienne nie będą prezentować się dobrze, co może powodować duże niezadowolenie użytkowników. Zwłaszcza że w domu, w którym spędza się większą część dnia, nieustannie pozostają w polu widzenia.

Szczególnie za swój szlachetny wygląd wysoko cenione są okna drewniane, które weszły już klasyki. Wraz z upływem czasu nabierają charakteru, jednak trzeba pamiętać, że wymagają regularnej pielęgnacji. Raz w roku należy je starannie wyczyścić, a co kilka lat poddać kompleksowej renowacji. Choć są droższe w utrzymaniu – to wykazują dłuższą żywotność od innych rodzajów okien.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.