Rodzaj sukienki a biustonosz

Rodzaj sukienki a biustonosz

26 kwietnia 2018 0 przez Blog4Women

purchasing-1673734_960_720Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego biustonosza. Często jest to przyczyną źle wyglądającej kreacji, która nie układa się na dekolcie tak, jak powinna. Warto zatem wiedzieć, jak wybierać staniki do konkretnego rodzaju sukienki.

Typ dekoltu w sukience

Typ dekoltu w sukience ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to do niego dobierany jest fason biustonosza. Jeśli chcemy założyć sukienkę z dużym dekoltem, musimy dopasować biustonosz w taki sposób, aby nie wyłaniał się spod sukienki. Jeśli jest ona gładka, cielista lub obcisła, to powinien być on wykonany z odpowiedniego materiału. Z kolei krój biustonosza nie ma większego znaczenia (oczywiście jeśli będzie leżał w sposób, który nas zadowala), gdy sukienka nie ma głębokiego dekoltu ani odsłoniętych ramion.

Sukienki bez ramiączek

Do tego typu sukienki najlepsze będą biustonosze bez ramiączek lub bardotki, w których ramiączka są odpinane. Stanki te posiadają wykonane z silikonu taśmy na wewnętrznej stronie obwodu, dzięki czemu biustonosz nie zsuwa się.

Sukienki z głębokim dekoltem

Do tej sukienki – w zależności od kształtu i dokładnej głębokości dekoltu – pasować będą różne biustonosze, pod warunkiem, że mają niski stopień zabudowania miseczek. Stanik typu plunge – mocno zbierający piersi z boków do środka, z niskim mostkiem i fiszbinami – będzie odpowiedni do głębokiego dekoltu w kształcie litery V. Do dekoltu okrągłego, odsłaniającego górną część biustu sprawdzi się biustonosz half-cup.

Sukienki z dekoltem na plecach

Typ biustonosza, który będzie odpowiedni, zależy od rodzaju dekoltu – czy odkrywa on całe plecy, czy sięga tylko poniżej linii obwodu biustonosza. W pierwszym przypadku należy zaopatrzyć się w biustonosz z silikonowym obwodem. Nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ponieważ i tak będzie on widoczny. Panie o niewielkim biuście mogą pokusić się o samoprzylepne, silikonowe miseczki. Gdy dekolt nie jest zbyt duży, można skorzystać ze specjalnego paska obniżającego zapięcie.

Sukienki odcinane pod biustem

Do sukienek o kroju empire odpowiedni będzie biustonosz push up. Miseczki w tym staniku są zazwyczaj bardzo wysokie po bokach, więc przy sukienkach z mocnym wycięciem pod ręką należy zwrócić uwagę, czy stanik nie jest widoczny.