Przymierzasz się do zakupu nowej pościeli? Co powinieneś wiedzieć?

Przymierzasz się do zakupu nowej pościeli? Co powinieneś wiedzieć?

13 marca 2020 0 przez Blog4Women

Sypialnia to strefa odpoczynku w twoim domu. To, czy rzeczywiście w pełni możesz się w niej zrelaksować, zależy w dużej mierze od twojego łóżka. Wygodne łóżko to nie tylko komfortowy materac, to również dobra gatunkowo pościel, która może stać się dodatkowo ozdobą albo nawet wizytówką sypialni. Dobrze wybrana pościel jest gwarancją zdrowego snu i dobrego samopoczucia już od samego rana. Jak wybrać pościel idealną? Co jest istotne przy wyborze tkaniny pościelowej?

Idealna pościel do twojego łóżka.

Duży wybór pościeli na sklepowych półkach, na pierwszy rzut oka różniących się między sobą wyłącznie ceną, z pewnością nie pomaga. Atrakcyjne ceny bowiem mogą być tylko wabikiem dla zdezorientowanego klienta, który ostatecznie podejmuje decyzję o wyborze sugerując się tylko tym wyznacznikiem. Podczas użytkowania dopiero wychodzą wszystkie mankamenty pościeli, tkanina może kurczyć się w praniu, a kolory blaknąć, może też nie zapewniać prawidłowej cyrkulacji powietrza. Komfort użytkowania to bardzo istotna kwestia, mająca znaczenie zwłaszcza w przypadku tkaniny pościelowej, kolor i wzór zdają się być cechą wtórną. To właśnie skóra jest najlepszym i najpewniejszym papierkiem lakmusowym jakości tkaniny. Tym bardziej w przypadku wrażliwej i bardzo delikatnej skóry małych dzieci ma to priorytetowe znaczenie. 

Przy wyborze pościeli powinniśmy sprawdzać dokładnie skład, to ważne by był jak najbardziej naturalny, ponieważ da nam gwarancję, że skóra nie będzie się pocić wskutek nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza. Zrezygnujmy ze sztucznych domieszek, stawiajmy wyłącznie na stuprocentowy naturalny skład. Zwracajmy również uwagę na odpowiednie certyfikaty, świadczące o wysokim gatunku materiału, które gwarantują stosowanie przez producenta wyłącznie jakościowych składników tkanin oraz barwników.

Naturalny skład, czyli jaki?

Bawełniana pościel.

Bawełna jest najpopularniejszą tkaniną używaną w produkcji pościeli. Jej cechą charakterystyczną jest miękkość i świetna przepuszczalność powietrza, nie odkształca się w praniu, a także wykazuje właściwości antyalergiczne. Możliwość prania bawełny w wysokich temperaturach to ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla alergików.

Satynowa pościel.

Satyna jest tkaniną, przypominającą swym składem bawełnę, swoje unikalne właściwości zawdzięcza jednak domieszce satynowego splotu. Charakterystyczny delikatny połysk oraz miękkość to znak rozpoznawczy satynowej pościeli. Niestety, nieco kłopotliwa może się okazać pielęgnacja tego materiału, gdyż jego maksymalna temperatura prania nie powinna przekraczać 60 stopni, a często producenci ograniczają temperaturę nawet do 40%, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko jego zniszczenia.

Jedwabna pościel.

Jedwabne tkaniny pościelowe to zdecydowanie produkt ekskluzywny, z tak zwanej górnej półki. Jedwab charakteryzuje się lekkością, niepowtarzalną w dotyku delikatnością, przy tym jest całkowicie antyalergiczny i ma właściwości “oddychające”. Latem, szczególnie w upalne dni, zachowuje swój charakterystyczny chłód, ciało nie poci się, natomiast zimą – nie przegrzewa. Sen w pościeli z jedwabiu to z pewnością niezapomniane przeżycie.

Przy wyborze tkanin niezwykle ważne jest sprawdzanie ich składu. Należy wybierać dobre gatunkowo materiały, których jakość potwierdzona jest przez producenta. Sklep Bawelna-Tkanina oferuje wyłącznie wysokogatunkowe materiały i gwarantuje świetny stosunek jakości do ceny.