Poczuj wewnętrzną spójność – co daje joga?

Poczuj wewnętrzną spójność – co daje joga?

14 lutego 2020 0 przez Blog4Women

Joga to unikalne połączenie filozofii, ćwiczeń umysłowych oraz oddechowych wywodzących się z Indii. Wiele lat historii doprowadziły ten styl życia do perfekcji, który pozytywnie wpływa na wszelkie układy i narządy znajdujące się w ludzkim ciele. Obecnie spotkać można wiele odmian i technik zawierających różne pozycje zwane asanami.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Celem jogi jest zyskanie wewnętrznej równowagi i zjednoczenie ciała oraz duszy. W tym znaczeniu joga polega na samodoskonaleniu się, medytacji i ascezie. Dzięki technikom oddechowym oraz rozciąganiu ciała możliwe będzie ukojenie bólu mięśni, wyciszenie duchowe oraz poprawa koncentracji. Znacznej poprawie ulegnie działanie wszystkich narządów wewnętrznych, nastąpi również ogólne dotlenienie organizmu.

Joga pozytywnie wpływa na samopoczucie, a regularne jej treningi pozwalają na zachowanie tego stanu na dłużej. Świat, który postrzegany jest przez osoby praktykujące techniki jogi, wydaje się żywszy, bardziej spójny i mniej nieprzyjazny. Zachowanie wewnętrznej harmonii jest doskonałą metodą, aby odnaleźć swoje wewnętrzne szczęście.

Połącz wyjazd na wczasy z jogą

Jeżeli czujesz zmęczenie codziennym natłokiem obowiązków, spróbuj połączyć wyjazd na wczasy z jogą. Dzięki temu osiągniesz wewnętrzny spokój, a problemy, z którymi zmagasz się na co dzień, staną się o wiele mniej przytłaczające. Sytuacje, które wywołują ciągły stres i napięcie, staną się błahe, przez co poczujesz się lepiej. Ponadto na wyjeździe poznasz wiele intrygujących osób, odwiedzisz nowe miejsca i doświadczysz piękna natury.

Na wyjeździe organizowanym przez Slow and Active weźmiesz udział w treningu Vinyasa Flow. Polega ona na płynnym przechodzeniu od asany do asany. Efektem tego Twoje serce pracuje intensywniej niż przy innych odmianach jogi, co ułatwia spalanie nadmiaru kalorii. Ukształtujesz w ten sposób swoje ciało, rzeźbiąc ramiona, mięśnie brzucha, nóg i pośladków. 

Zapraszamy na witrynę https://slowandactive.pl, gdzie znaleźć można wspaniałe wczasy z jogą Vinyasa Flow.