Pedicure Callus Peel – po co i dla kogo?

Pedicure Callus Peel – po co i dla kogo?

23 czerwca 2015 0 przez Blog4Women

foot-57128_640Pedicure to nic innego jak zabieg pielęgnacyjny stóp, pomagający przywrócić ich zadbany i zdrowy wygląd. Jest zalecany przede wszystkim osobom mającym problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Jednak każde stopy wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego opracowano różne technologie pedicure. Jedną z najnowszych, jaka pojawiła się w salonach kosmetycznych jest Callus Peel. Innowacyjność zabiegu pedicure polega na zastosowaniu naturalnych kwasów o właściwościach zmiękczających, które w połączeniu z użyciem odpowiednich frezów dają niepowtarzalne uczucie gładkości.

Technologia pedicure Callus Peel

Pedicure Callus Peel Warszawa został stworzony za pomocą organicznych kwasów, dlatego przesuszony i zrogowaciały naskórek usuwany jest w sposób naturalny i nie wymagający środków chemicznych. Zabieg rozpoczyna się od dokładnej kąpieli stóp. Jej zadaniem jest przygotowanie skóry do dalszych czynności. Następnie na powierzchnię stóp nakłada jeden z naturalnych kwasów zmiękczających Skin Softener, który posiada właściwości zmiękczające. Po nałożeniu kwasów organicznych, stopy owija się specjalną folią. Po upływie dziesięciu minut zmiękczoną skórę usuwa się za pomocą frezarki oraz specjalnych akcesoriów. W etapie końcowym następuje wygładzenie skóry stóp przeznaczonym do tego frezem. Kiedy powierzchnia stóp jest idealnie gładka, następuje nałożenie specjalnego kremu o właściwościach odżywczych i nawilżających. Spowalnia on proces odmawiania się martwych komórek skóry, dzięki czemu stopy pozostają piękne na dłużej.

Dla kogo przeznaczony jest pedicure Callus Peel

Jest to jeden z innowacyjnych zabiegów, pomagających przywrócić stopom gładkość. Przede wszystkim zalecany jest osobom, które nie są zadowolone z efektów pedicure frezarkowego, ze względu na krótki efekt bądź nie do końca gładką skórę stóp. Są to zazwyczaj osoby z tendencją do szybkiego odnawiania martwego naskórka. Ze względu na użycie naturalnych kwasów, Callus Peel może być stosowany również w celu jedynie w celu delikatnego wygładzenia i odżywienia stóp.  Efekt zabiegu można wzmocnić poprzez nadanie paznokciom odpowiedniego koloru,