Organizacja letnich przyjęć, czyli jak świętować na świeżym powietrzu

Organizacja letnich przyjęć, czyli jak świętować na świeżym powietrzu

21 maja 2018 0 przez Blog4Women

photo-1463426658509-6a5521cc81caMięso skwierczące na grillu, lekkie sałatki z ogrodowych warzyw, misy wypełnione czereśniami i truskawkami, długie rozmowy późnym wieczorem… Uwielbiamy letnie przyjęcia. W ciepłych miesiącach jest to zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony sposób spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Podpowiadamy, jak zorganizować letnie przyjęcie, by wszyscy byli zadowoleni.

Idealne menu

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie idealnego menu na letnie przyjęcie jest bardzo łatwe. Wystarczy wziąć kawałek karkówki, trochę kiełbasy i już? Nic bardziej mylnego! Mięso z grilla jest przepyszne, ale pod warunkiem, że zostało odpowiednio zamarynowane na wiele godzin przed upieczeniem. Warto pomyśleć także o tych, którzy nie jedzą mięsa lub dbają o linię. Przygotuj szaszłyki warzywne lub kabaczki do grillowania.

Nie zapomnij także o dobrze schłodzonych napojach. Lemoniady, mrożone herbaty i domowe frappucino sprawdzą się o wiele lepiej niż sztuczne, słodzone napoje ze sklepu.

Odpowiednia aranżacja stołu

To oczywiste, że je się oczami i wszystkim będzie o wiele przyjemniej, jeśli stół zostanie pięknie zaaranżowany. Wcale nie musisz w tym celu wyciągać najlepszej i najdroższej zastawy! Plastikowa zastawa, najbardziej praktyczna na tego rodzaju przyjęciach, sprawdzi się równie świetnie. Lekkie, kolorowe talerzyki i kubeczki, szalenie modne od kilku sezonów „słoiki z rurką” do picia to podstawa. Do tego jeszcze obrus w kratę, który przywiedzie na myśl parkowe pikniki.

Na stole w czasie letniego przyjęcia powinno być bogato i kolorowo. Najlepszą dekoracją będą oczywiście owoce sezonowe. O tej porze roku jest ich tak wiele. Wystarczą szklane miski z malinami, czereśniami lub truskawkami. Świetną ozdobą będą ponadto gałązki czerwonych lub białych porzeczek. Nie możesz zapomnieć także o świecach. Nie tylko rozświetlą wieczorny mrok i stworzą wyjątkowy klimat, lecz jednocześnie odgonią uporczywe komary.

Domek ogrodowy, altanka, trawnik? Wybór miejsca

Zorganizowanie letniego przyjęcia na trawniku wydaje się dobrym pomysłem, ale takie rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. To prawda, że wszyscy się zmieszczą i prawdopodobnie będą na tyle blisko grilla, że osoba go obsługująca będzie miała kontakt z każdym gościem. Problemem jest jednak to, że w razie zmiany pogody lub silnego wiatru trzeba będzie uciekać do domu… albo do domku ogrodowego.

Domek ogrodowy to świetne rozwiązanie, o wiele wygodniejsze niż altanka. Przede wszystkim dlatego, że ze wszystkich stron jest zabudowany. Większe drewniane modele zmieszczą stół i krzesła, więc Twoi goście powinni się bez problemu pomieścić. Domek ogrodowy sprawdza się również wtedy, gdy chcesz zrobić stół szwedzki. Co więcej, ma niezaprzeczalny urok i pozwala na świętowanie nawet wczesną wiosną i jesienią, kiedy siedzenie na zewnątrz długimi godzinami nie jest już takie przyjemne.