Nowoczesna łazienka – co na podłogę?

Nowoczesna łazienka – co na podłogę?

6 maja 2019 0 przez Blog4Women

Wybór sanitariów, dekoracji i kafelek do nowoczesnej łazienki jest trudny. Ale chyba najtrudniejsza pozostaje decyzja, dotycząca tego, jaka podłoga do łazienki będzie najlepsza. Musi być odporna na wilgoć, zalanie wodą i uszkodzenia mechaniczne. Czy istnieje więc idealny system podłogowy stworzony tylko do tego pomieszczenia? Sprawdźmy to.

Podłoga do łazienki – kafelki lub linoleum

Kafelki w roli podłogi oraz ochrony ścian, to nadal bardzo popularny wybór jeśli chodzi o łazienkę. Często dlatego, że po prostu nie wiemy o innych, równie dobrych systemach podłogowych lub po prostu dane kafelki udało nam się zakupić w bardzo okazyjnej cenie. Co jeszcze przemawia za tym typem podłoża? Na pewno bezpieczeństwo.

Nie chłonie wody, łatwo się je czyści i nadają się do ogrzewania podłogowego. Są też osoby, które decydują się na kafelki jedynie na ścianach, a na podłogę kładą linoleum. Jest to tańsze rozwiązanie, ale i modne. Obecnie imitacja drewnianej podłogi w łazienkach jest na czasie.

Posadzka żywiczna do łazienki – warto?

Na pewno większość osób będzie zdziwionych, że do łazienki modnym i wygodnym rozwiązaniem jest właśnie posadzka żywiczna. Dlaczego stała się popularna? Po pierwsze, wygląda bardzo ciekawie i nadaje wnętrzu nowoczesności. Po drugie, jej wygląd możemy dobrać stricte do koloru ścian w łazience i stylu jej wyposażenia, co jeszcze bardziej przemawia za zakupem posadzki. Po trzecie, jest ona odporna nie tylko na wilgoć i szybkie zabrudzenia, ale także na ścieranie i zarysowywania. Jest także bardzo higieniczna. Jej właściwości sprawiają, że łazienkę łatwiej utrzymać w czystości i nie przyciąga do siebie bakterii tak, jak inne kafelki.

Pamiętajmy jednak, że jeśli podłoże będzie wymagało renowacji, z pomocą przyjdzie szybka i profesjonalna naprawa posadzka żywiczna. Uzupełnienie ubytków lub wyeliminowanie innego typu wad, nie jest problemem. Wszystkie rodzaje posadzek żywicznych, w różnych wariantach kolorystycznych i wzorniczych, znajdziesz na tej stronie internetowej: http://www.centrumposadzek.com.pl/.