Na co zwracać uwagę przy zakupie złotego pierścionka?

Na co zwracać uwagę przy zakupie złotego pierścionka?

5 lipca 2022 Wyłączono przez Blog4Women

Złote pierścionki cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo są dobre na wiele okazji. Będą idealnym wyborem, jeśli chcemy się oświadczyć, a także wtedy, gdy poszukujemy uniwersalnej biżuterii na co dzień. Jeżeli jednak chcemy być zadowoleni ze złotego pierścionka, musimy zwrócić uwagę na rozmaite kryteria przy jego wyborze. Najważniejsze jest to, aby postawić na odpowiedni rozmiar oraz na interesujące nas zdobienia. 

Odpowiedni rozmiar to podstawa!

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka ze złota. Nie jest to trudne, jeżeli mamy możliwość przymierzenia go. Aby tak jednak było, musimy osobiście udać się do stacjonarnego sklepu jubilerskiego. Nie zawsze jednak jest taka możliwość. Na szczęście, istnieją inne metody, dzięki którym można dobrać właściwy rozmiar pierścionka. Najprościej zamówić na stronie internetowej sklepu jubilerskiego tak zwany miernik. W wielu przypadkach można otrzymać go za darmo. Dzięki temu, będziemy mogli określić, który rozmiar biżuterii będzie dla nas najodpowiedniejszy. Jeżeli jednak mimo starań wybierzemy niewłaściwy rozmiar, nie martwmy się. Będziemy mogli przecież wymienić pierścionek na mniejszy bądź większy. 

Czy próba złota ma znaczenie?

Złote pierścionki mogą być wykonywane z kruszcu różnej próby. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, czy próba złota ma jakiekolwiek znaczenie. Okazuje się jednak, że jak najbardziej. Wydaje się, że za najlepszą uznawana jest próba 585. Taka biżuteria uchodzi za wyjątkowo dobrą jakościowo. Nie da się jednak ukryć, że istnieją także wyroby ze złota próby 750 czy 333. Im wyższa próba, tym mniejsza może być odporność biżuterii na uszkodzenia. Niemniej jednak, wyroby wyższej próby są uznawane za bardziej szlachetne. Sami musimy więc zdecydować o tym, co jest dla nas najważniejsze. Zawsze możemy poprosić jubilera o to, aby przedstawił nam zalety oraz wady poszczególnych prób złota. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć odpowiednią decyzję. 

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Przy wyborze pierścionka ze złota nie sposób nie zwrócić uwagi na jego wygląd. Niektórzy preferują tradycyjne rozwiązania, ale innym przypadają do gustu te nowoczesne. Wybierając biżuterię musimy brać pod uwagę przede wszystkim swoje własne upodobania. Jeśli jednak pierścionek ma być podarunkiem dla kogoś bliskiego, musimy skupiać się głównie na jego preferencjach. Ważne jest także to, aby zastanowić się nad tym, czy pierścionek chcemy nosić na co dzień, czy od święta. Na co dzień raczej lepsze będą te, które nie posiadają dużych oczek i nie są ciężkie. Dla zdecydowanej większości osób istotna jest również cena biżuterii. Musimy jednak liczyć się z tym, że złote pierścionki są dość kosztowne. Wiele zależy jednak od tego, na jaką próbę się zdecydujemy oraz od tego, czy pierścionek będzie ozdobiony jakimś kamieniem szlachetnym. Do jednych z najdroższych należą na pewno pierścionki zdobione diamentami. Niemniej jednak, wiele przedstawicielek płci pięknej kocha się w tych kamieniach.