Jakie wybrać obuwie zdrowotne jeśli wykonuję pracę stojącą?

Jakie wybrać obuwie zdrowotne jeśli wykonuję pracę stojącą?

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Blog4Women

Jeżeli należysz do osób wykonujących pracę w pozycji stojącej, przede wszystkim powinnaś pomyśleć o dobrej kondycji swojego kręgosłupa i nóg. Wielogodzinne pozostawanie w pozycji stojącej naraża nasz kręgosłup na bóle w odcinku lędźwiowym, a także ból stóp i łydek. Pozycja stojąca jest przez nas wręcz nadużywana co może skutkować pogorszeniem się naszego komfortu życia. Jak zatem pomóc sobie w codziennym życiu? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy doborze obuwia do pracy?

Większość osób, które wykonują pracę w pozycji stojącej jako obuwie robocze wybiera adidasy czy sneakersy, o ile posiadają one dosyć grubą podeszwę mogą zapewnić naszym stopom komfort na wiele godzin. Co jednak gdy w naszej pracy nie jesteśmy w stanie założyć obuwia sportowego? Tu z pomocą może nam przyjść obuwie zdrowotne.

W przeświadczeniu bazuje przekonanie, że zdrowotne obuwie to szpitalne klapki, nic bardziej mylnego. W obuwiu zdrowotnym najważniejsza jest podeszwa, a but dopasowany tak byśmy mogli swobodnie poruszać palcami, bowiem dzięki temu zapewnimy naszym stopom odpowiednie krążenie a nogom odpowiedni przepływ powietrza.

Obuwie medyczne to obuwie wykonywane z elastycznych materiałów o dobrej trwałości lub naturalnej skóry. Są idealnie wyprofilowane, dzięki czemu nasze stopy są chronione od urazów natury mechanicznej.

Jak wybrać najlepsze damskie obuwie do pracy?

Wybór obuwia damskiego do pracy wcale nie jest taki łatwy, jednakże już od wielu lat wiele sklepów oferujących obuwie zdrowotne poszerzyło gamę butów do wyboru. W ich ofertach nie tylko znajdziemy klapki, ale także saboty, buty sportowe, botki czy szpilki do biura.

Damskie obuwie do pracy przede wszystkim powinno być zgodne z miejscem naszej pracy. Miejsce pracy, w którym wymagany jest dress code, nie pozwoli nam na założenie obuwia sportowego, ponieważ zwyczajnie nie będą pasować do naszego ubioru. W wielu firmach wręcz wymaga się od Pań eleganckiego wyglądu, więc dobrym rozwiązaniem mogą okazać się buty na obcasie, czy pół buty.

Dlaczego warto postawić na zdrowotne obuwie w pracy?

Wiele zapracowanych kobiet nie ma nawet chwili czasu by zadbać o swoje stopy. Dlatego większość profesjonalistek potrzebuję małej pomocy, bowiem zły dobór obuwia nie tylko zepsuje nasze samopoczucie, ale sprawi, że nasz kręgosłup i nogi będą całe obolałe, co po wielu latach zaniedbań może doprowadzić do poważnych schorzeń, wad i skrzywień.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy rynek obuwniczy daje nam możliwość znalezienia odpowiedniego obuwia w każdej dziedzinie pracy. Najlepszym wyborem w tym przypadku może okazać się zdrowotne obuwie do pracy, które zapewnią naszym nogom spory komfort przez cały dzień, a w przyszłości zapobiec poważnym problemom z kręgosłupem.