Licówki i implanty – sposób na piękniejszy uśmiech

Licówki i implanty – sposób na piękniejszy uśmiech

11 sierpnia 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Piękny i zdrowy uśmiech to ważny element naszego wyglądu, który ma wpływ nie tylko na estetykę, ale także nasze samopoczucie i pewność siebie. Często z równych przyczyn nie jest on idealny. Na szczęście rozwiązania współczesnej stomatologii są w stanie poradzić sobie z większością problemów.

Czym są i czemu służą licówki?

Licówki to bardzo cienkie płytki, które najczęściej wykonane są z porcelany (mogą być też zrobione z kompozytu lub akrylu). Mocowane są na licowej stronie zębów i za ich pomocą jesteśmy w stanie wyeliminować większość estetycznych problemów, takich jak: nieładny kolor, nieregularny kształt, nieodpowiednia długość czy zakryć ubytki. Największą popularnością cieszą się licówki porcelanowe, które zachowują naturalny kolor i kształt zębów, przez co są niemal nie do odróżnienia od zębów prawdziwych. Ponadto porcelana nie wywołuje żadnych alergii ponieważ jest materiałem biologicznie obojętnym, nie przebarwia się i nie odkształca oraz, w przeciwieństwie do licówek kompozytowych, są naprawdę trwałe. Licówki Legnica (https://centrumstomatologicznelegnica.pl/oferta/licowki-porcelanowe) zakłada się na dwa sposoby:

  • z uprzednim szlifowaniem zęba – szlifowanie jest konieczne, gdy chcemy np. cofnąć wysunięte zęby, zmniejszyć ich rozmiar czy wyrównać zęby obrócone,
  • bez szlifowania – jest to proces odwracalny, bowiem nie ingeruje się w tkankę zęba. W ten sposób można zmienić kolor zębów, wydłużyć je lub zlikwidować diastemę.

Proteza, mostek czy implant?

Ruchome i niewygodne protezy to już przeszłość. Aktualnie w przypadku utraty drugich zębów, stomatologia proponuje… zęby trzecie, czyli implanty. Wykonuje się je w 99% z tytanu, czyli materiału całkowicie obojętnego biologicznie, bardzo wytrzymałego i posiadającego właściwości, które bardzo dobrze wiążą się z kośćmi. Implanty Legnica mają także taką zaletę, że sąsiadujące zęby pozostawiają w stanie nienaruszonym. Inaczej dzieje się w przypadku zakładania klasycznego mostku, gdzie zwykle konieczne jest piłowanie zdrowych zębów sąsiadujących. Ważny jest również fakt, że praktycznie każdy może poddać się zabiegowi założenia implantów, bez względu na wiek. Jedynym przeciwwskazaniem jest zła higiena jamy ustnej.