Kosmetyki Vipera – 3 sposoby na zadbanie o własną urodę

Kosmetyki Vipera – 3 sposoby na zadbanie o własną urodę

25 marca 2021 0 przez Blog4Women

Odpowiednie kosmetyki do twarzy pozwalają nie tylko na poprawienie wyglądu, ale również mają duży wpływ na zdrowie jakość cery. Produkty markowego producenta umożliwiają osiągnięcie niesamowitych efektów wizualnych, zwłaszcza we współpracy z dobrym wizażystą. Zakup dobrych kosmetyków w dzisiejszych czasach nie stanowi problemu, gdyż można je znaleźć w ofercie sklepów internetowych i otrzymać wprost do domu. Warto więc zaopatrzyć w nie swoją garderobę i zadbać o swój wygląd oraz zdrowie. Jakie kosmetyki kupujemy najczęściej?

  1. Kosmetyki do twarzy
  2. Kosmetyki do oczu
  3. Kosmetyki do ust

Kosmetyki do twarzy

Jednym z najważniejszych czynników, decydującym o rodzaju niezbędnych kosmetyków do twarzy, jest cera. Rozróżnia się cztery główne typy, które można posiadać – cera sucha, normalna, tłusta oraz mieszana. Jeśli nie jesteśmy pewni, który z nich posiadamy, wystarczy prosta próba – umycie twarzy beztłuszczowym żelem, a następnie po godzinie przyłożenie chusteczki higienicznej. W zależności od zauważonych śladów można określić typ cery. Ustalenie jej rodzaju pozwala na dobór odpowiednich kosmetyków i osiągnięcie optymalnego efektu makijażu. Odpowiedni korektor, naniesiony pędzelkiem lub aplikatorem, pozwoli na zamaskowanie delikatnych niedoskonałości. Kolejnym etapem powinno być nałożenie podkładu, dobranego odpowiednio zarówno do rodzaju cery, jak i jej odcienia (powinien być taki jak kolor skóry lub nieco jaśniejszy). Wmasowanie podkładu w okolice oczu przedłuży czas, w jakim utrzyma się cień do powiek. Aby osiągnąć ciekawy efekt, można nanieść również delikatnie róż na policzki. Trzeba zadbać o to, by miał on podobny odcień jak szminka i był delikatnie rozmazany, co pogłębi efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Kosmetyki do oczu

Praca nad makijażem w okolicy oczu jest czasochłonna, jednak osiągnięty w ten sposób efekt wart jest z pewnością poświęconego czasu. Do podkreślenia linii oczu stosuje się odpowiednie kredki lub tak zwany eyeliner. Kredki, ze względu na swą miękkość, rysują grubszą kreskę, którą można dodatkowo rozmazać na powiece, uzyskując w ten sposób efekt mgiełki. Eyeliner z kolei tworzy cienką, trwałą kreskę, wyraźnie zarysowującą kształt. Umożliwia on również natychmiastową korektę, kiedy zmienimy zdanie i chcemy osiągnąć nieco inny efekt końcowy, jednak jest ona dość czasochłonna i wymaga sprawnej ręki. Rzęsy należy pokryć tuszem, w zależności od ich rodzaju oraz planowanego efektu należy dobrać odpowiedni środek. Tusz emulsyjny nadaje się głównie do rzęs cienkich, gdyż optycznie je zagęszcza i powiększa. Jednak jest on mało odporny na wilgoć, dlatego jeśli jest taka możliwość, należy użyć tuszu bezwodnego. Ostatni etap makijażu to nałożenie cieni do powiek. Powinny one mieć odcień zbliżony do kreacji, przygotowanej na ten dzień, biżuterii a nawet koloru włosów oraz cery. Warto również zadbać o brwi, przeprowadzając ich regulację z pomocą kosmetyczki. Kosmetyki Vipera Cosmetics, dostępne na stronie: https://www.wizazsklep.pl/3_vipera-cosmetics pozwolą na osiągnięcie optymalnego efektu końcowego.

Kosmetyki do ust

Kosmetyki do ust, produkowane przez najlepszych wytwórców, nie tylko ozdabiają tę część twarzy, ale również nawilżają wargi oraz zawierają sporą dawkę witamin i substancji odżywczych. Najczęstszym kosmetykiem, wybieranym do ozdobienia ust, są szminki. Zarówno matowe, jak i błyszczące pozwalają na odpowiednie wykonturowanie ust, są również bardzo trwałe, jednak łatwo można je zetrzeć. Jeśli potrzebujemy szybkiego ozdobienia ust, można zastosować błyszczyk. Umożliwia on osiągnięcie zbliżonego efektu, jednak jego trwałość jest zdecydowanie mniejsza, w dodatku jego drobinki mogą się gromadzić w kącikach ust. Niezależnie od tego, na który typ kosmetyków się zdecydujemy, powinniśmy zadbać o to, by były one jak najwyższej jakości, by osiągnąć najlepszy efekt.