Kolorystyka domu – kobiece rozterki

Kolorystyka domu – kobiece rozterki

18 maja 2019 0 przez Blog4Women

My kobiety zawsze mamy problem z wyborem idealnych kolorów. Wszystkie wydają się być piękne, ale przez swój zmysł praktyczny wiemy, że to, co ładnie wygląda w katalogu, zmieni się na gorsze na przestrzeni kilku lat. Dlatego tym trudniej jej zdecydować się na konkretne barwy, gdy w grę wchodzi wykończenie domu, kolor dachu, ścian zewnętrznych, kostki i ogrodzenia. Wychodzimy więc naprzeciw Twoim oczekiwaniom i spróbujemy Ci w tym pomóc.

Czym się kierować przy wyborze koloru ścian?

Na pewno stawiaj na praktyczne kolory, które są mało rzucające się w oczy i które współgrają z krajobrazem domostw w bliskim otoczeniu. Poza tym warto wiedzieć, że im bardziej naturalny i lekko ciemny kolor, tym mniej brudu będzie na nim widać. Dzięki  temu nie tylko ograniczymy konserwację elewacji do minimum, ale również stworzymy estetyczne otoczenie budynku. Jaki więc będzie idealny odcień ścian?

Na pewno ciemniejsze beże, zielenie, granaty, pomarańcze czy bordowe akcenty. Pamiętaj też, by wpasować kolor domu do drzwi wejściowych i ram okiennych oraz kostki brukowej. Przede wszystkim jednak, najpierw wybierz kolor dachu, ponieważ to on powstaje najpierw i dobrze, żeby współgrał z elewacją.

Kolor dachu i jego rodzaj

Zanim przystąpimy do wyboru barwy dachu, zastanówmy się, jaki rodzaj zadaszenia wybrać. Z pewnością Twój mężczyzna będzie doskonale wiedział, jednak zanim podejmie ostateczną decyzję, na pewno zapyta Cię o poradę. Blachodachówka oferuje szeroką gamę kolorów, więc jest najczęściej wskazywanym materiałem na dach przez kobiety. Poza tym ma różne typy powłok. Może być matowa, połyskująca lub z rowkami, które świetnie prezentują się na dachu.

Z kolei blacha trapezowa wygląda efektownie na dachach płaskich, w przypadku domów o nowoczesnej bryle. Ostateczny wybór należy do Ciebie. Nasza ostatnia wskazówka? Nie decyduj się na bardzo ciemny lub czarny dach, ponieważ nada on budynkowi mroczną atmosferę i będzie się nagrzewał, co z pewnością nie jest pożądanym zjawiskiem, gdy planujesz pokoje na poddaszu.

Podsumowując, wybór kolorystyki domu w dużej mierze zależy od barwy dachu. Poza tym, warto wszystkie kolory dobrać tak, by wpasowały się w krajobraz zabudowań w otoczeniu. I oczywiście najważniejsze – ciemnym odcieniom czerni i brązu mówimy stanowcze nie.