Kamerka samochodowa – podstawowy sprzęt każdego kierowcy

Kamerka samochodowa – podstawowy sprzęt każdego kierowcy

10 grudnia 2016 0 przez Majka

barcelona-1743027_960_720Artykuł przedstawia zalety zakupu kamerki samochodowej oraz jej podstawowe funkcje działania, np. znakomitą jakość obrazu, możliwość zapisu filmu na karcie pamięci. Wideorejestratora można również używać jako GPS.

 

Coraz częściej samochód jest naszym podstawowym środkiem komunikacji i używamy go podróżując do pracy, a także wyjeżdżając na wakacje. W dzisiejszych czasach w związku ze wzmożonym ruchem samochodowym zwiększa się niebezpieczeństwo stłuczki. Niewykluczone, iż może wystąpić problem z określeniem winy oraz sprawcy. Pomocna w takiej sytuacji jest instalacja kamerki samochodowej, dzięki której poznamy przebieg zdarzenia. Natomiast nagranie z kolizji będzie stanowić dowód w sprawie i zaważy na decyzji wyroku sądowego.

Jednym z urządzeń tego rodzaju dostępnych na rynku jest wideorejestrator Orllo sx-360g, który ma wiele przydatnych funkcji. Kamera wyróżnia się spośród innych małymi gabarytami oraz elegancką obudową. Podstawowym zastosowaniem tego gadżetu jest nagrywanie naszej trasy. Urządzenie rejestruje film z prędkością 30 klatek na sekundę w bardzo dobrej jakości Full HD, która umożliwia nawet odczytanie tablic rejestracyjnych. Dodatkowo kamerka ma funkcję czujnika ruchu, a zdjęcia zapisuje w formacie JPG. Pliki możemy przechowywać na karcie pamięci microSD lub microSDHC 4-32 GB. Nośnik danych nie jest dołączony do sprzętu. Producent zadbał również o zaprogramowane menu w języku polskim. Kamerka ma również funkcję GPS, dzięki której możemy przeglądać przejechaną trasę w Google Maps. W trakcie jazdy urządzenie pokazuje prędkość, z jaką się poruszamy na drodze. W kamerce zastosowano wyjścia USB, AV i HDMI, a także wbudowano akumulator, co pozwoli na oszczędzanie energii. Urządzenie posiada również zasilacz. W komplecie mamy także przyklejany uchwyt do szyby z GPS, zestaw taśm montażowych, przewód HDMI oraz pokrowiec.

Zakup kamerki samochodowej to bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki zamontowaniu urządzenia wzrasta nasze poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie komfort podczas podróży. Mamy świadomość, że nie zaskoczy nas na drodze żadna sporna sytuacja, gdyż będziemy mieć dowody świadczące o naszej niewinności. Możemy również pomóc, gdy jesteśmy jedynie świadkami niebezpiecznego zdarzenia i przekazać nagrania zainteresowanym stronom lub też odpowiednim organom państwowym. Wideorejestrator to niezwykle przydatny sprzęt w każdej naszej krótkiej czy długiej podróży.