Jedna z najczęstszych chorób u psa to zapalenia ucha

Jedna z najczęstszych chorób u psa to zapalenia ucha

17 stycznia 2018 0 przez Majka

DSC02729Nie wiesz, jak zapobiegać zapaleniu ucha u psa? Jakie leczenie zastosować? Przeczytaj ten artykuł.

Gdy jesteśmy właścicielami czworonogów, to staramy się jak najlepiej dbać o nasze psy, aby były zdrowe i szczęśliwe. Niestety czasem zdarza się, iż zachorują na różne psie choroby. Jedną z takich częstych dolegliwości jest zapalenie ucha, które może przytrafić się każdemu zwierzakowi, niezależnie od rasy i anatomii ucha. Na to schorzenie chorują zarówno psy o oklapniętych uszkach, np. teriery i bernardyny, ale również o szpiczastych, np. owczarki niemieckie i sznaucery.

Profilaktyka i pierwsze objawy

Czasem nie mamy wpływu na to, czy nasz zwierzak zachoruje na zapalenie ucha, ponieważ na początku choroba rozwija się bezobjawowo. Zaczerwienienie skóry, świąd, podwyższona temperatura ucha oraz nadmierne wydzielanie woskowiny to już efekty trwającego stanu zapalnego. To, co możemy zrobić, to obserwować pupila, a także po kąpieli osuszać zmoczone uszy wacikiem. Więcej o przebiegu tej choroby możemy się dowiedzieć na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha-u-psa-skad-sie-bierze-leczyc/.

Leczenie domowe i specjalistyczne

Po pierwsze, musimy zadbać o to, aby nie pogłębiać stanu chorobowego, czyli o higienę chorego miejsca. Warto również zrezygnować ze spacerowania z psem po zalesionych miejscach, aby nie zabrudzić uszu. Nieodzowna jest również wizyta u weterynarza, gdzie lekarz poleci stosowną kurację. Poza tym, często nie zdajemy sobie sprawy, iż zapalenie ucha może być reakcją alergiczną na spożywane pokarmy, dlatego należałoby wprowadzić odpowiednią dietę. Na rynku dostępne są specjalistyczne antyalergiczne karmy https://tinyurl.com/y9h9crxt, które pozytywnie wpłyną na samopoczucie naszego pupila.

Jak widzimy, zapalenie ucha to dość podstępna choroba, która może rozwinąć się w każdej chwili. Do tego jest bardzo uciążliwa, ponieważ zwierzę cały czas drapie chore miejsce. Nie wspominając już o bolesności wrażliwego ucha. Poza tym wpływa to na jego nastrój, przez co staje się apatyczny i nie ma ochoty na zabawę. Szybka reakcja i złagodzenie dolegliwości przyspieszą powrót psa do zdrowia, a my będziemy zadowoleni z radości naszego zwierzaka i ponownie będziemy mogli chodzić na długie spacery.