Jaką wybrać najlepszą czapkę na zimę?

Jaką wybrać najlepszą czapkę na zimę?

12 grudnia 2017 0 przez Majka

couple-2619226_960_720Osoby, które dbają o zdrowie i atrakcyjny wygląd, pragną pozostać aktywne także zimą. Wówczas wielu sportowców zadaje sobie pytanie, na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiednich dodatków. O ile każdy pamięta o porządnych rękawicach, spodniach, kurtce, czy sportowym kominie, temat czapek jest zaniedbany. W dalszym ciągu spora grupa kupujących, patrzy przede wszystkim na wygląd czapki, podczas gdy najważniejsze są jej właściwości – zwłaszcza, gdy służy ona uprawianiu sportów zimowych.

Materiał – na co zwrócić uwagę?

Wybierając czapkę powinniśmy skupić się przede wszystkim na jej podstawowej funkcji, czyli ochronie głowy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu szczególną uwagę należy zwrócić na materiał oraz technologię produkcji czapki. Wydawać by się mogło, że najlepszym wyborem jest czapka wełniana – jednak ta spisuje się najlepiej, gdy jest luźno utkana. Czapki sportowe powinny mocniej opinać się na głowie, by zimne powietrze nie przenikało do uszu. Z tego względu lepszym wyborem będzie polar, który jest lekki i posiada właściwości „oddychające”. Dzięki odpowiedniej wymianie termicznej, czapki polarowe doskonale nadają się do wszelakich sportów zimowych.

Dopasuj czapkę do swojej twarzy

Oczywiście, że nie trzeba kupować czapki, która spełnia wszystkie kryteria, ale nie pasuje do naszej twarzy. To zrozumiałe, że kupujący zawsze pragnie wyglądać atrakcyjnie. Kwestia wyglądu jest drugorzędna, co nie oznacza, że nie ma znaczenia. Wybierając czapkę, warto zwrócić uwagę na jej kolor oraz fason. Z tego względu, jeśli kupujesz czapkę dla siebie, powinieneś dobrać kolor, w którym czujesz się swobodnie. Przy twarzy widać, który odcień jest dla Ciebie, a który absolutnie nie pasuje do Twojej urody. Jeśli posiadasz skórę, która ma skłonność do rumieńców, unikaj czerwieni oraz odcieni oranżu. Lepiej skłonić się ku chłodnym lub neutralnym kolorom, jak niebieski, fioletowy, czy beżowy. Ten ostatni jest najbezpieczniejszy i świetnie sprawdzi się jako prezent dla osoby, która nie ma szans czapki przymierzyć.

czapka-zimowa-element-dusk-pom-beanie-a-flint-black

Kolejną istotną kwestią jest fason. Każdy z nas ma inną głowę – to widać zwłaszcza, gdy ktoś zgoli włosy. Jedni mają dużą głowę z mocno zarysowaną potylicą, inni posiadają mniejszą czaszkę. Gdy ktoś ma tzw. płaską głowę, nie powinien zakładać czapki, która ten efekt zaostrzy. Tutaj warto zdecydować się na czapkę z pomponem lub bardziej odstającym czubkiem. Jeśli ktoś ma zaokrągloną potylicę, świetnie będzie się prezentował w obcisłej czapce bez żadnych dodatków. Zbędne elementy tylko sprawią wrażenie zbyt dużej głowy, zaburzając proporcje ciała. To bardzo istotne, by skończyć z mitem: „we wszystkich czapkach wyglądam źle”. Trzeba cierpliwie przymierzać aż znajdzie się fason stworzony właśnie dla siebie.

Szeroki wybór czapek zimowych męskich i damskich można znaleźć w sklepie internetowym SuperSklep.pl – tutaj nie ma szansy na to, że nie znajdziesz dla siebie czegoś odpowiedniego. Spośród tak wielu czapek, trzeba być naprawdę wybrednym, by niczego nie wybrać. Jeśli pragniesz pozostać aktywny także podczas zimy, przestań grymasić i kup czapkę, która zabezpieczy Cię przed mrozem i zapewni komfort podczas uprawiania sportów, które tak bardzo kochasz.