Jak wzmocnić rzęsy i brwi? Pielęgnacja krok po kroku

Jak wzmocnić rzęsy i brwi? Pielęgnacja krok po kroku

27 marca 2018 0 przez Blog4Women

najlepsze-odzywki-do-rzesKobiety wierzą, że to w oczach odbija się ich piękno. Makijaż jest jednym ze sposobów na podkreślenie swojego spojrzenia. Jednak nie uda się, jeśli nie wzmocnimy swoich rzęs i brwi. Jak najlepiej to zrobić?

Pielęgnacja rzęs to zadanie, które wymaga przede wszystkim cierpliwości i odpowiednich kosmetyków. Warto wiedzieć, co zrobić, żeby mieć naturalnie mocne i długie rzęsy. Jak przyspieszyć wzrost rzęs? Co najlepiej stosować? Dobrze, jeśli znamy też negatywne skutki niektórych popularnych zabiegów – możemy się wówczas przed nimi ustrzec.

1. Ogranicz to, co niszczy rzęsy.

Warto zacząć od tego, czego nie lubią rzęsy. Codzienna pielęgnacja nie przyniesie żadnych skutków, jeśli nie będzie szła w parze z delikatnością i ograniczeniem czynników szkodliwych. Pamiętaj, że zły wpływ na stan rzęs ma wiele rzeczy.

– Zbyt dużo stresu.
– Niewłaściwe kosmetyki.
– Przedłużanie rzęs.
– Nadużywanie zalotki.
– Pomijanie demakijażu.
– Używanie starej maskary.

2. Zatroszcz się o rzęsy od środka.

Dbanie o siebie to nie tylko stosowanie wielu kosmetyków. Piękno bierze się ze środka zarówno w przypadku skóry, włosów, paznokci, jak i rzęs. Będą zdrowsze, mocniejsze i piękniejsze, jeśli tylko będą odpowiednio nawilżone i odżywione. Regularnie się nawadniaj, pijąc czystą wodę. Wprowadź do swojego jadłospisu produkty bogate w witaminę A, cynk, krzem, biotynę.

3. Kup i stosuj odżywkę do rzęs.

Tak naprawdę nie ma zbyt dużego wyboru kosmetyków do pielęgnacji rzęs. Może to być olejek lub odżywka do rzęs, przy czym ten drugi produkt działa o wiele bardziej kompleksowo. Na rynku dostępne jest kilkadziesiąt różnych odżywek, a każda z nich oferuje to samo – wydłużenie i zagęszczenie rzęs. Wybieraj te z cienkim pędzelkiem i prostym składem, ponieważ to gwarancja ich precyzyjnego działania. Tylko najlepsza odżywka wpływa zarówno na wygląd, jak i zdrowie.

– Przyspiesza wzrost rzęs.
– Dba o prawidłowe nawilżenie.
– Ochrania przed czynnikami szkodliwymi.
– Zapewnia rzęsom blask i elastyczność.
– Zapobiega wypadaniu rzęs.
– Wydłuża, pogrubia, zagęszcza.
– Pobudza wzrost baby lashes.

4. Dbaj o rzęsy delikatnie.

Codzienne malowanie rzęs i wieczorny demakijaż mogą być przyczyną osłabiania rzęs. Stare maskary sklejają włoski i przyczyniają się do ich wypadania. Większość płynów do demakijażu zawiera składniki, które podrażniają i wysuszają skórę powiek. Natomiast my nie umiemy zmywać make-upu delikatnie i bez pocierania. Pamiętaj, że maskara traci swoją świeżość po 3 miesiącach i należy ją bezzwłocznie wymienić. Do demakijażu używaj natomiast płynu micelarnego, który doskonale zmywa nawet makijaż wodoodporny i zbiera zanieczyszczenia bez konieczności mocnego tarcia oczu – wystarczy przyłożyć nasączony płynem wacik do oka i odczekać chwilę.