Jak wybrać spodnie do sylwetki typu klepsydra?

Jak wybrać spodnie do sylwetki typu klepsydra?

26 października 2022 Wyłączono przez Blog4Women

Jednym z najbardziej znanych klasycznych kształtów kobiecych jest figura klepsydra. W tym wypadku dobranie spodni nie powinno przysparzać nam trudności. Spodnie mogą odznaczać się różnymi długościami i fasonami. Często klepsydra jest wskazywana jako ideał piękna.

Proporcje dla takiej kobiety mają duże znaczenie. Figura klepsydra to taka, która posiada wcięcie w talii oraz biust i ramiona mniej więcej na tej samej szerokości w stosunku do bioder. Faktem jest, że w wielu wypadkach klepsydra ma krągłości. Przedstawicielki klepsydry mogą się różnić rozmiarem, krągłościami i wcięciem w talii. Jakie spodnie do sylwetki typu klepsydra wybrać? O czym warto pamiętać?

Spodnie z wysokim stanem

Pierwsza propozycja to spodnie z wysokim stanem, które doskonale podkreślają atuty naszej sylwetki. Taki fason dobrze się prezentuje na klepsydrze, bez względu na rodzaj materiału. Pamiętajmy o tym, że podwyższony stan pozwala uwydatnić talię klepsydry, wyeksponować biust i opinać się na krągłych biodrach. Dzięki temu jeszcze bardziej zaznaczamy swoje kształty. Wiele osób wskazuje, że najlepsze jeansy i spodnie materiałowe dla klepsydry to te z wysokim stanem. Proces wyboru jest zależny od okazji i naszego gustu modowego. Do spodni dopasujemy zarówno wygodny T-shirt, jak i biznesową koszulę. Cała stylizacja do pracy lub na wyjście jest gotowa. 

Wąskie rurki

Nie zapominajmy o wąskich rurkach, które także pasują do figury typu klepsydra. Rurki mogą bazować na prostym kroku lub mogą być bardzo obcisłe. Kobieta w tej sytuacji będzie świetnie się prezentować. Proporcje klepsydry są tak symetryczne, że nie musi się obawiać wyraźnego podkreślania kształtów sylwetki. Rurki przyjmują zazwyczaj postać jeansów, które są idealne do eleganckich i casualowych stylizacji. Fason spodni świetnie prezentuje się w zestawieniu z sandałkami, szpilkami lub trampkami. Jeśli lubimy spodnie rurki, warto uważać na tzw. biodrówki, czyli te z obniżonym stanem. Jest to model, który nie do końca ciekawie prezentuje się na sylwetce klepsydry. Zniekształca bowiem proporcje i pośladki, które są największym atrybutem kobiety.

Klasyczne jeansy

Poza rurkami i spodniami z wysokim stanem, wybrać można klasyczne jeansy. Stylizacje z prostymi nogawkami to spodnie wygodne i modne. Nie zwężają się do kostki i nie rozszerzają, dzięki czemu cechują się prostotą i klasyką. Ten model jest spotykany praktycznie w każdym rodzaju spodni, od materiałowych, po wykonane z denimu. 

Jak widać, klepsydra to wdzięczna sylwetka, do której dobrać można wiele propozycji modowych. Stylizacje dla klepsydry dają wiele możliwości. Można postawić na proste jeansy, wąskie rurki lub spodnie z wysokim stanem. Do tego dobierzemy modną bluzeczkę, wygodne buty i możemy cieszyć się komfortem każdego dnia. Na rynku znajdziemy setki propozycji, które dobierzemy do swoich oczekiwań. Modne spodnie są niezbędne w szafie każdej kobiety. Nosimy je na wiele okazji, dlatego warto stawiać na wysoką jakość materiału. 

Jak dobrać ubrania do typu sylwetki klepsydra? Mamy nadzieję, że teraz już wiesz!