Jak wybrać najlepszą tkaninę?

Jak wybrać najlepszą tkaninę?

5 kwietnia 2018 0 przez Blog4Women

texture-1099399_960_720Nawet jeśli szyjesz jedynie dla siebie lub znajomych, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wybór tkaniny jest bardzo istotny. W końcu te ubrania będziemy nosić my, a więc wygoda jest tu na pierwszym miejscu. Jaka powinna być idealna tkanina? Czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze?

To, jaką tkaninę wybierzemy, zależy w głównej mierze od tego, na jaką porę roku będziemy szyć ubranie. Cięższe materiały są przeznaczone na okres jesienno-zimowy, gdyż są cieplejsze i lepiej zabezpieczają przed zimnem. Natomiast na lato i wiosnę lepiej wybrać delikatne, zwiewne tkaniny. Warto także zastanowić się, na jaką część garderoby przeznaczyć konkretny materiał, zwłaszcza, że nie wszystkie tkaniny będą pasowały na marynarki czy spodnie.

Ulubiony materiał Coco Chanel

Tkaniny Chanel są miękkie w dotyku i zrobione z mieszanki akrylu, bawełny, lureksu, poliestru i wełny. Materiał ten przepuszcza powietrze mimo, że nie jest bardzo elastyczny. Dzięki grubemu splotowi, ubrania szyte z tkanin Chanel są postrzegane jako dobra luksusowe i szykowne. Taką odzież można zakładać zarówno w bardziej oficjalnych sytuacjach, jak i codziennych.

Tkaniny Chanel nie gniotą się i mogą być zarówno cienkie, jak i grubsze. Najczęściej są wykorzystywane do ubrań dziennych oraz wieczorowych. Są to przede wszystkim proste fasony, takie jak marynarki, garsonki, żakiety czy damskie garnitury. Wybierane są też jako materiał na bluzki, sukienki czy spódnice.

Co ciekawe, idealnym dopełnieniem kreacji z tkaniny Chanel są odpowiednio dobrane dodatki i część garderoby wykonana z innego materiału. Wbrew pozorom, może to przynieść zniewalający efekt nie tylko dla noszącej, ale także twórcy stroju. Warto pamiętać o tym, że odzież wykonana z materiału Chanel jest stylowa i daje szansę na przeniesienie się chociaż na moment do dawnych, szalonych lat.

Vintage jest obecnie na topie, czego efektem jest powrót do dawnych strojów i fasonów. Coraz częściej połączone z nowoczesnymi dodatkami, stają się absolutnym hitem magazynów i wybiegów mody.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.