Jak walczyć z zaczerwienioną skórą?
17 marca 2022Aby rozpocząć walkę z zaczerwienioną skórą twarzy czy też głowy, należy odpowiedzieć sobie na samym początku na pytanie jaka jest budowa skóry. A następnie, mając już tą wiedzę, powinno się znaleźć przyczyny pojawiania się tego problemu.
Mogą do nich należeć m.in.:
- zaburzenia warstwy hydrolipidowej,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- rodzaje skóry: sucha, naczynkowa czy też alergiczna.
- trądzik różowaty,
Jak usunąć zaczerwienienia na twarzy, tak aby działać jak najbardziej optymalnie?
Każdy rytuał związany z pielęgnacją tego obszaru ciała powinien składać się z trzech faz: mycia twarzy, tonizowania oraz nałożenia odpowiedniego preparatu wspomagającego niwelowanie przyczyn powstawania zaczerwienienie.
Elementem skóry twarzy, której zadaniem jest chronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi oraz zabezpieczanie przed utratą wody jest warstwa hydrolipidowa. Utrzymanie jej w dobrej kondycji pozwala na zniwelowanie część problemów związanych z zaczerwienioną skórą. Dlatego należy stosować w tym wypadku kosmetyki silnie odżywcze. W ich składzie powinny się znaleźć witaminy, kwas hialuronowy, wąkrotka azjatycka, kwas oleinowy, elastyna oraz skwalan.
Łojotokowe zapalenie skóry wymaga stosowania łagodnych, niepodrażniających kosmetyków mających działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. W ich składzie powinny się znaleźć m.in. kwas hialuronowy, cynk, kwasy tłuszczowe omega oraz witaminy z grupy B.
Skóra sucha wymaga w pielęgnacji skupienia się na odbudowie bariery naskórkowej, która z reguły w tym wypadku jest uszkodzona. Głównym zadaniem kosmetyków będzie utrzymanie wody w skórze. Ważne aby w składzie znalazły się kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu oraz wąkrotki azjatyckiej, gliceryna, masło shea oraz panthenol (prowitamina B5)
Skóra naczynkowa wymaga w pielęgnacji aby używać kosmetyków delikatnych, łagodzących, chroniących przed czynnikami zewnętrznymi. Powinna być nastawiona na wzmacnianie oraz uszczelnianie naczynek jak i prowadzić do niwelowania zaczerwień. Ważne aby w kosmetykach znalazły się wyciągi z aceroli, ostropestu, alg, wąkrotki azjatyckiej oraz kasztanowca jak i witaminy z grupy B.
Trądzik różowaty wymaga leczenia farmakologicznego. Substancje stosowane w kosmetykach przy tego typu problemach powinny posiadać działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Powodować zmniejszenie powstawania łoju. Regulować nadmierne rogowacenie skóry.
Skóra głowy oraz twarzy wymaga świadomego doboru produktów do pielęgnacji. Ważne jest aby w każdych stosowanych kosmetykach znajdowały się filtry zabezpieczające skórę przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz w swoim składzie nie posiadały SLS-ów i SLES-ów.
Zaczerwieniona skóra twarzy oraz głowy
Zaczerwieniona skóra twarzy oraz głowy może być dla wielu osób niekomfortowym, wizualnym elementem codziennego życia oraz prowadzić do powstawania kompleksów. Na rynku dostępne są produktu, które pomagają w walce z tym „czerwonym problemem”. Poszukując w sieci sklepu, w którym będziemy mogli znaleźć nie tylko same produkty, również fachową poradę oraz zapisać się do klubu powinniśmy wybrać https://areum.pl/. Areum oznacza po koreańsku PIĘKNO. Ta nazwa pokazuje cel do jakiego dąży Firma, oddając w ręce swoich Klientów tylko to co najlepsze w koreańskich kosmetykach.