Jak przetrwać przesilenie jesienne?

pexels-photo-544117Jesienią częściej zapadamy na małą depresję i uśmiech na naszej twarzy zostaje przysłonięty. Przyczyny są różne. Jedni skarżą się na pogodę, ogólne pogorszenie nastroju z powodu braku słońca, czy dolegliwości reumatyczne. 

Jak zatem sobie poradzić i przejść przez jesień lekką stopą? Jak zadbać o zdrowie o tej porze roku? Na te pytania, znajdziesz odpowiedź poniżej.

Znakiem początków jesieni jest krótszy dzień, długie wieczory i ochłodzenie. Wtedy najczęściej zapadamy na przeziębienia i łapią nas różne groźne wirusy. Dlatego ważne jest przygotowanie organizmu na tę porę roku, już na samym jej początku. Codzienne zażywanie witaminy C czy to w postaci naturalnej, czy za pomocą suplementów diety, zakładanie cieplejszych ubrań i unikanie wychłodzenia to bardzo dobre kroki. Jednak to niestety nie wszystko. Dobrze również zadbać o przytulny nastrój w mieszkaniu, by zawsze mieć dobry humor.

Jak przygotować się na jesień?

Kilka świec, aromatyczna kąpiel, wygodny koc, w który można się zawinąć po ciężkim dniu w pracy i kilka dobrych filmów na wieczór – to jesienne niezbędniki, które trzeba zawsze mieć w pogotowiu. Nie obędzie się również bez ulubionej kawy, czy herbaty, oraz nieprzemakalnych butów i dużego parasola. Teraz sprawdźmy, jak szczególnie zatroszczyć się o swoje zdrowie w tym niesprzyjającym dla nas okresie.

Jak zadbać o zdrowie jesienią?

Najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek, dobry sen i pożywne posiłki, w szczególności obfite śniadania i rozgrzewające obiady. Dobra zupa i kubek gorącej herbaty dobrze nas odżywi i wprawi w lepszy nastrój. Wieczorne spacery, zapisanie się na basen lub siłownię również przyczyni się do poprawy naszej odporności i oczywiście polepszy samopoczucie.

Pijawki lepsze od SPA

Gdy jednak zdrowie nam nie dopisuje, możemy skorzystać z bardzo popularnego i naturalnego zabiegu. Na przykład umówić się na hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami goły url: http://pijawki.abros.pl/. To nas świetnie odpręży, zregeneruje nasz organizm i postawi na nogi lepiej niż najlepsze suplementy, czy zabiegi w SPA. Jeżeli więc szczególnie teraz dokucza Ci reumatyzm, migreny, senność, jesienna depresja, zaburzenia nastroju, czy różne bóle mięśniowe pojawiające się wraz ze zmianami pogodowymi, to hirudoterapia jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *