Jak przetrwać przesilenie jesienne?

Jak przetrwać przesilenie jesienne?

24 października 2017 0 przez Majka

pexels-photo-544117Jesienią częściej zapadamy na małą depresję i uśmiech na naszej twarzy zostaje przysłonięty. Przyczyny są różne. Jedni skarżą się na pogodę, ogólne pogorszenie nastroju z powodu braku słońca, czy dolegliwości reumatyczne. 

Jak zatem sobie poradzić i przejść przez jesień lekką stopą? Jak zadbać o zdrowie o tej porze roku? Na te pytania, znajdziesz odpowiedź poniżej.

Znakiem początków jesieni jest krótszy dzień, długie wieczory i ochłodzenie. Wtedy najczęściej zapadamy na przeziębienia i łapią nas różne groźne wirusy. Dlatego ważne jest przygotowanie organizmu na tę porę roku, już na samym jej początku. Codzienne zażywanie witaminy C czy to w postaci naturalnej, czy za pomocą suplementów diety, zakładanie cieplejszych ubrań i unikanie wychłodzenia to bardzo dobre kroki. Jednak to niestety nie wszystko. Dobrze również zadbać o przytulny nastrój w mieszkaniu, by zawsze mieć dobry humor.

Jak przygotować się na jesień?

Kilka świec, aromatyczna kąpiel, wygodny koc, w który można się zawinąć po ciężkim dniu w pracy i kilka dobrych filmów na wieczór – to jesienne niezbędniki, które trzeba zawsze mieć w pogotowiu. Nie obędzie się również bez ulubionej kawy, czy herbaty, oraz nieprzemakalnych butów i dużego parasola. Teraz sprawdźmy, jak szczególnie zatroszczyć się o swoje zdrowie w tym niesprzyjającym dla nas okresie.

Jak zadbać o zdrowie jesienią?

Najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek, dobry sen i pożywne posiłki, w szczególności obfite śniadania i rozgrzewające obiady. Dobra zupa i kubek gorącej herbaty dobrze nas odżywi i wprawi w lepszy nastrój. Wieczorne spacery, zapisanie się na basen lub siłownię również przyczyni się do poprawy naszej odporności i oczywiście polepszy samopoczucie.

Pijawki lepsze od SPA

Gdy jednak zdrowie nam nie dopisuje, możemy skorzystać z bardzo popularnego i naturalnego zabiegu. Na przykład umówić się na hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami goły url: http://pijawki.abros.pl/. To nas świetnie odpręży, zregeneruje nasz organizm i postawi na nogi lepiej niż najlepsze suplementy, czy zabiegi w SPA. Jeżeli więc szczególnie teraz dokucza Ci reumatyzm, migreny, senność, jesienna depresja, zaburzenia nastroju, czy różne bóle mięśniowe pojawiające się wraz ze zmianami pogodowymi, to hirudoterapia jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.