Garaż – jaką posadzkę wybrać?

Garaż – jaką posadzkę wybrać?

27 lipca 2020 0 przez Blog4Women

Podłoga w garażu narażona jest na uszkodzenia mechaniczne oraz kontakt z olejami i smarami. Jest poddawana stałej, intensywnej eksploatacji, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nawierzchnia była trwała i żywotna. Dodatkowo musi znosić niskie temperatury oraz wilgoć. Producenci oferują wiele rozwiązań, jeśli chodzi o podłogę w garażu. W takich miejscach nie liczy się zbytnio estetyka, ale trwałość, wytrzymałość i funkcja antypoślizgowa.

Garaż – czy warto wybrać posadzkę betonową?

Wylewka betonowa stanowi podłoże, na którym może powstać posadzka w garażu. Może też sama się nią stać po odpowiednim zabezpieczeniu. Musi ona być gładka, równa i przede wszystkim mocna. Surowy beton Wieluń możemy pokryć impregnatami do betonu lub kostki betonowej. Preparaty te są bezbarwne i od razu gotowe do użycia, ponieważ ich zastosowanie nie wymaga wcześniejszego zagruntowania podłoża. 

Preparaty nanosi się bezpośrednio na beton, najczęściej w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub poprzez natrysk. Impregnaty uodparniają powierzchnię przed wilgocią, zabezpieczają przed grzybami i uszczelniają powierzchnię betonu. Dobrze zabezpieczona posadzka betonowa jest odporna na zabrudzenia i działanie czynników chemicznych, detergentów i olejów. Taką impregnację należy powtarzać co 3-5 lat.

Farby do betonu – właściwości

Na taką nawierzchnie stosuje się również specjalne farby do betonu. Podstawowym zadaniem farby jest zmniejszenie nasiąkliwości posadzki. Farba spełnia także funkcję dekoracyjną, ponieważ wprowadzając kolor, ożywiamy wnętrze garażu. Powierzchnię betonową przed malowaniem musimy dokładnie oczyścić, odkurzyć i osuszyć. Należy ją także zagruntować preparatem przeznaczonym pod daną farbę lub rozcieńczoną farbą nawierzchniową. 

Wybierając farbę do betonu trzeba zwrócić uwagę na jej ścieralność, elastyczność i odporność. Malując podłogę w garażu, dobrze jest pomalować również 10-20 cm pas ścian tuż nad posadzką lub zrobić cokół z płytek ceramicznych.

Więcej na stronie: http://wlodar.pl/.