Ekologiczne ubranka dla dzieci – moda czy konieczność?

Ekologiczne ubranka dla dzieci – moda czy konieczność?

21 kwietnia 2017 0 przez Majka

bielizna-termoaktywna-dla-dzieciModa na ekologię zatacza coraz szersze kręgi. Organiczne kosmetyki, żywność, a nawet hybrydowe samochody na stałe wpisały się w naszą codzienność. Ekologiczne ubranka dla dzieci nie wszystkim są znane. Czas to zmienić, bo mają sporo zalet i warto się o nich dowiedzieć nieco więcej.

Ekologia to nie wymysł marketingowy, ale odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów. Nasz tryb życia i reakcje organizmu poniekąd zmuszają coraz większą grupę osób do szukania produktów, które są wytwarzane w zgodzie z naturą i ze sprawdzonych składników, tak by w maksymalnym stopniu zminimalizować ryzyko pojawienia się alergii i podrażnień. Dotyczy to również ubrań dla dzieci. Rodzice troszcząc się o komfort i wygodę dzieci szukają najczęściej odzieży ze 100% bawełny. Nie zawsze jest to dobry wybór. Uprawa tradycyjnej bawełny jest bardzo agresywna. Wykorzystuje się przy niej bardzo dużo sztucznych nawozów, pestycydów. Także barwienie bawełny nie opiera się na naturalnych składnikach. Wszystko to sprawia, że konwencjonalna bawełna daleka jest od synonimu bezpiecznych ubrań dla dzieci.

Dla kogo ekologiczne ubranka dla dzieci?

Ekologiczne ubranka dla dzieci są ważne przede wszystkich dla najmłodszych. Niemowlęta mają bardzo wrażliwą skórę. Łatwo na niej o potówki, otarcia i odparzenia, bo skóra maluszków jest bardzo cienka i nie ma jeszcze dojrzałych mechanizmów obronnych. Takie zmiany trudno się goją i są bardzo uciążliwe dla dziecka. Chcąc uniknąć tego rodzaju podrażnień należy zwracać uwagę na jakość materiału, który styka się wiele godzin ze skórą dziecka.

Ekologiczne ubranka zachowują wszystkie właściwości ubrań z bawełny, ale dodatkowo pozbawione są wszystkich chemicznych dodatków, których mikrośladów nie da się usunąć nawet po kilkakrotnym upraniu. Ubranka z bawełny organicznej są idealne dla alergików i dzieci, które mocno reagują na bodźce zewnętrzne.

Ekologiczne ubranka dla dzieci – trwałość i estetyka w jednym

Rodziców, którzy zwracają uwagę na estetykę ubrań, spieszymy uspokoić, że ekologiczne ubranka dla dzieci nie mają nic wspólnego z szarymi, zgrzebnymi szatkami. Wręcz przeciwnie. Na tle wszechobecnej chińszczyzny, która często po pierwszym praniu w zasadzie już do niczego się nie nadaje, ubranka z bawełny organicznej wyróżniają się jakością i starannością wykonania. Ekologiczne ubranka dla dzieci są szyte z organicznej bawełny, która jest mocna i trwała. Włókna, które nie mają kontaktu z chemią nawet po wielokrotnym praniu nie tracą fasonu i koloru. Ubranka z bawełny organicznej wytrzymują aż 100 prań, zanim zaczną się niszczyć. Dla dzieci do 2 lat godne polecenia są mięciutkie i delikatne body, bluzki, bielizna niemowlęca, sukienki. Dla starszych można kupić podobny asortyment, wszystko gustownie zaprojektowane i wykonane z największą starannością.

Wybierając ubranka ekologiczne dla dzieci nie dajmy się zwieść metce. Niestety często nieuczciwi dostawcy nadużywają zaufania rodziców. Sam napis „produkt ekologiczny” to za mało. Ekologiczna odzież dla dzieci powinna mieć również adnotację o certyfikacie i jednostce, która go wydała. Dla ubrań ekologicznych jednym z najczęściej spotykanych oznaczeń, jest certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard), a także Oeko-Tex 100plus, Certified Organic, Fairtrade.