Ekologiczne środki czystości – jak być eko

Ekologiczne środki czystości – jak być eko

5 maja 2020 0 przez Blog4Women

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz częściej padają zwroty: ekologia i ochrona środowiska. Środowisko wpływa na człowieka, jak również człowiek na nie. Niestety oddziaływanie ludzkie zazwyczaj jest destrukcyjne. Wystarczy wyeliminować niektóre nawyki nieprzyjazne dla ziemi, przyjmując postawę przyjazną środowisku, już w pewien sposób przyczyniamy się do poprawy otoczenia. Zmieniając własne nawyki i zachęcając innych do zmian, przyczyniamy się do ograniczenia zanieczyszczenia.

Ekologiczne środki czystości – dlaczego warto je stosować?

Dom i utrzymany w nim porządek to wizytówka każdego człowieka. O tym, że w domu powinno być czysto, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie chodzi tu jedynie o samoistny porządek, ale nie sprzątając regularnie, gromadzony kurz po kątach to doskonała pożywka dla bakterii i grzybów, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Im dłużej zwlekamy ze sprzątaniem, tym więcej mamy pracy. Zwykle sięgając po preparaty czyszczące, nie czytamy ich składu, a powinniśmy. Tradycyjna chemia domowa, którą stosujemy, może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i naturalne środowisko. 

Mydła, proszki do prania, płyny do mycia, pasty do zębów czy kosmetyki nie są dla naszych organizmów obojętne. Lista składników każdego z nich jest bardzo długa i bogata w substancje chemiczne, które niekorzystnie wpływają na nasze organizmy. Mogą powodować:

  • problemy dermatologiczne,
  • powstawanie oraz zaostrzenie dolegliwości astmatycznych czy alergicznych,
  • powstawanie nowotworów.

Ekologiczne środki czystości nie niosą za sobą takiego ryzyka.

Zalety stosowania i rodzaje

Ekologiczne środki czystości to najlepszy sposób na pozbycie się z domu chemicznych preparatów, mogących źle wpływać na organizm. Chcąc dbać o czystość w domu w naturalny sposób, mamy do wyboru dwa rodzaje produktów. Dzielimy je na: 

  • domowe środki czystości stworzone na bazie octu, sody i kwasku cytrynowego,
  • gotowe, ekologiczne produkty zakupione w sklepie.

To, na które środki się zdecydujemy, zależy od nas samych i naszych indywidualnych preferencji.

Więcej informacji na stronie: https://www.minieco.pl