Efektywna nauka w formie zabawy

Efektywna nauka w formie zabawy

22 lutego 2017 0 przez Majka

child-1073638_960_720Nauka może stanowić problem dla wielu dzieci, które nie chętnie siadają do książek lub wręcz odwrotnie lubią się uczyć i chcą poszerzać swoje horyzonty, a nie mają takich możliwości. Z tą myślą został przygotowany specjalny portal edukacyjny https://www.squla.pl/ przeznaczony dla dzieci od przedszkola aż do szóstej klasy szkoły podstawowej. Nauczanie poprzez zabawę jest jedną z najlepszych metod nauki, co zostało udowodnione. Dzieci uczące się w miłej i przyjemnej atmosferze osiągają lepsze rezultaty od uczniów, którzy takich warunków nie mieli. Ze strony można korzystać przy użyciu komputera, laptopa, tabletu oraz smartfona, dzięki czemu jest stały do niej dostęp.

Platforma została stworzona przez specjalistów we współpracy z nauczycielami z określonych przedmiotów. Zadania zrobione w ciekawy sposób w formie gier i quizów w interesującej oprawie graficznej oraz zawierające fascynujące filmy edukacyjne, tak aby zwrócić uwagę młodego użytkownika. Dodatkowo zastosowanie systemu wynagradzania dziecka pod postacią otrzymania monet za każde dobrze zrobione zadanie oraz możliwością wymiany go po uzbieraniu określonej liczby na nagrodę działa mobilizująco do zdobywania nowej wiedzy. Każde dziecko po zalogowaniu ma możliwość komunikowania się z innymi użytkownikami platformy. Istnieje również możliwość powtórzenia materiału z lat poprzednich, a dzieci bardziej zdolne mogą korzystać z dodatkowych zadań oraz materiałów przeznaczonych dla dzieci klas wyższych.

W jednym miejscu wszystkie obowiązkowe przedmioty, w tym dwa języki obce angielski i niemiecki zgodne z wytycznymi MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej) stanowią duże udogodnienie zarówno dla dziecka oraz rodzica. Nie potrzeba kilku różnych aplikacji, aby nauczyć się tego co wymagane jest w szkole oraz poza program, a także dziesiątek dodatkowych książeczek przeznaczonych do edukacji. Korzystając ze squla.pl mamy pewność, że dziecko uczy się tego co jest wymagane w szkole, sprawnie opanuje materiał co będzie widoczne pod postacią bardzo dobrych ocen. Strona ta jest stale aktualizowana oraz uzupełniana o nowe zdania. Rodzice po zalogowaniu mają stały dostęp do strony squla.pl, mogą więc na bieżąco śledzić postępy swojego dziecko. Dodatkowo otrzymują oni cotygodniowe raporty z przerobionego materiału uwzględniając również to co sprawia dziecko największy kłopot. Zatem rodzic w porę zostaje zaalarmowany, na co należy zwrócić uwagę i na co nałożyć większy nacisk tak by nie powstały nie potrzebne luki, które mogą doprowadzić do większych zaległości.

Niewielka inwestycja przyniesie wielkie efekty, a nauka stanie się czystą przyjemnością, a pozytywne rezultaty będą widoczne nie tylko w szkole, ale także i w domu. Dziecko nie będzie odczuwało stresu związanego z pójściem nieprzygotowanym na lekcje oraz naciskiem na poprawę stopni i przymusową nudną naukę. Dla zapoznania się jakie materiały zwiera squla.pl oraz jakie korzyści płyną z jej użytkowania zostało stworzone demo. Warto jest skorzystać z możliwości jakie daje właśnie ta platforma edukacyjna, a od tej pory chodzenie do szkoły i nauka będą czymś bardzo miłym.