Domek letniskowy niskim kosztem? To możliwe!

Domek letniskowy niskim kosztem? To możliwe!

20 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Chyba każda rodzina marzy o własnym skrawku zieleni i małym domku letniskowym, gdzie można by uciekać przed wielkomiejskim hałasem. Jeżeli jesteśmy właścicielami pustej działki, to już coś, ale postawienie takiego domu to jednak i tak ogromne koszta. Można je jednak obniżyć i postawić taki budynek, nie ryzykując przy tym, że zbankrutujemy. Jak? Oto kilka wskazówek! 

Mniejszy nie znaczy mniej funkcjonalny! 

Domek letniskowy w zasadzie służy tylko do spania i miejsca gdzie można ukryć się przed deszczem czy złą pogodą. Dlatego nie musi być ogromny czy piętrowy, na działce w zupełności wystarczy budowla z dwoma funkcjonalnymi pokojami, małą łazienką i wnęką kuchenną. Jeżeli zaprojektujemy taką przestrzeń z głową, to nawet większa rodzina będzie się w niej czuła komfortowo. 

Jakie materiały na konstrukcję?

Wiemy już, że na działce nie potrzebujemy piętrowej willi z kilkoma sypialniami, więc i koszty materiałów nie będą ogromne. Na jakie najlepiej postawić? Oczywiście drewno! Całą konstrukcję możemy postawić sami, a gotowe elementy kupić w markecie budowlanym. Oczywiście ci którzy nie pałają miłością do majsterkowania, mogą wynająć ekipę, która poskłada elementy w jedną całość. Jednak są to dodatkowe koszty. 

A co z dachem? 

Biorąc pod uwagę fakt, że na działce będziemy przebywać głównie latem, a przez całą zimę domek będzie pozostawiony sam sobie, na dach musimy wybrać materiał trwały. Najlepiej, aby był też tani, prawda? Nic nie sprawdzi się więc lepiej niż blacha trapezowa. Ten materiał oprócz tego, że jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, jest też tani. Dlatego jego zakup nie obciąży naszej kieszeni. Blacha trapezowa https://glinmet.pl/ jest też bardzo lekka, nie obciąży więc dodatkowo konstrukcji budynku. Co jest ważne, zwłaszcza zimą, kiedy to nie będziemy w stanie usuwać na bieżąco zalegającego śniegu. Materiał ten nie wymaga też specjalistycznej konserwacji czy pielęgnacji, wystarczy mycie wodą pod ciśnieniem, co najmniej dwa razy do roku.