Dlaczego warto postawić w ogrodzie budę dla psa?

Dlaczego warto postawić w ogrodzie budę dla psa?

1 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Kiedy nasz czworonóg dużo przebywa w przydomowym ogrodzie, potrzebuje miejsca w którym mógłby schronić się przed deszczem czy po prostu odpocząć. Dlatego warto zagospodarować trochę miejsca i postawić pupilowi budę, w której będzie mógł uciąć sobie drzemkę czy skryć się przed słońcem lub opadami. Dla psiaków, które spędzają na zewnątrz cały czas, taka buda jest koniecznością. 

Jakie powinna mieć wymiary? 

Musi być na tyle duża, aby psiak mógł się w niej swobodnie zmieścić, ale nie może być dużo za duża. Trzeba pamiętać, że pies ogrzewa ją swoim ciałem, więc gdy powierzchnia będzie za duża, nasz pupil po prostu zmarznie. Wejście powinno być o ok. 15cm szersze od czworonoga i nie może być tuż przy ziemi – zapobiega to dostaniu się do środka wody czy różnych zabrudzeń. Jest to też ochrona przed wiatrem. 

Gdzie ją postawić?

Wybór odpowiedniego miejsca na budę dla psa jest bardzo ważny, nie możemy postawić jej na przypadkowym, wolnym kawałku podwórka. Najlepiej wybrać miejsce w którym nasz pupil będzie miał ciszę i spokój, z daleka od hałaśliwych aut czy zwierząt należących do sąsiadów. W przypadku psów, które spędzają na dworze cały czas – trzeba pamiętać by nasz pupil miał cień! Zwłaszcza latem, przecież musi mieć gdzie się schronić przed słońcem. Pamiętajmy też, aby nie wykładać kostką ani płytami betonowymi powierzchni wokół budy. Dla psiaka najlepsza jest zwykła ziemia. 

Z czego najlepiej wykonać budę dla psa?

Szkielet takiej konstrukcji najlepiej wykonać z drewna, a na ściany wykończyć deskami. Jeżeli nasz psiak spędza całe dnie na dworze również zimą, ściany budy należy ocieplić. Jak? Najlepiej użyć do tego twardego styropianu i umieścić go pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną ścianą, bo w to miejsce czworonóg nie będzie miał dostępu. Dobrze jest wybrać model ze ściąganym dachem, ponieważ ułatwi to utrzymanie budy w czystości. Z czego najlepiej wykonać dach? Sprawdzą się deski albo papa, ale również blachodachówka będzie dobry pomysłem. Jest lekka, więc nie będzie utrudniać ściągania dachu. Decydując się na to blaszane pokrycie https://glinmet.pl/ trzeba pamiętać, że materiał ten szybko się nagrzewa, więc wymaga odpowiedniej izolacji.