Dlaczego seks w związku nie może być kwestią przypadku?

Dlaczego seks w związku nie może być kwestią przypadku?

19 października 2017 0 przez Majka

woman manKiedy myślimy o związku i miłości, na usta cisną nam się romantyczne, pełne czułości słowa określające partnerów, którzy się kochają. Jednak z uwagi na to, że seks nadal jest tematem tabu, pomijamy go w rozmowach z partnerem i pozostawiamy go kwestii przypadku.

Jak wiemy intymna zażyłość jest równie ważna w związku, jak miłość, szacunek i wierność czy wzajemne zaufanie. Jednak o tej pierwszej rzadko się rozmawia. Mimo tego, że obecnie nawet antykoncepcja, czy menstruacja przestała być zakazanym tematem rozmów, to seksualność nadal nim jest. Żeby to się zmieniło, warto co nieco na temat współżycia sobie uświadomić, by poprawić jakość naszego związku i czerpać przyjemność z chwil namiętnego uniesienia.

Rozmowa, która łamie tabu

Według przeprowadzonych badań, tylko 42% polaków czerpie prawdziwą przyjemność z seksu. Jest to dosyć mała liczba, której nie podwyższymy bez rozmów o seksie i swoim ciele z partnerem. Jeżeli nasz związek powoli wpada w rutynę i nie potrafimy konwersować na tak ważny temat, to oznacza, że warto udać się z wizytą do np. do seksuologa w Częstochowie http://andrzejkubat.pl. Nie jest to straszne ani nieprzyjemne doświadczenie, choć na pierwszy rzut oka może się takim wydawać. Dlaczego więc naprawdę warto skorzystać z jego wskazówek?

Każda rada jest cenna

W internecie o seksie, sposobach na przyjemność i podwyższenie libida przeczytamy całkiem sporo. Ale tak naprawdę seksualność i udane pożycie intymne zaczyna się w głowie. Jeżeli czujemy, że nasza atrakcyjność spadła, trochę siebie zaniedbaliśmy i nie przykładamy wagi do wyglądu zewnętrznego tak, jak na początku związku, to małymi krokami możemy to zmienić.

Jeśli nasz partner również w tej kwestii się zmienił, rozmową możemy zmotywować siebie nawzajem do porannego joggingu, lepszego odżywiania, czy przykładania większej wagi do codziennej pielęgnacji ciała. Ten temat nie powinien stanowić żadnego problemu i jeżeli już go poruszymy, zaczniemy nawzajem się motywować, i poprawiać swoje zdrowie oraz wygląd. Wówczas możemy przejeść od dalszych kroków. Do rozmowy o seksie, o potrzebach i intymności.

Kiedy seksuolog jest niezbędny?

Gdy wszystkie nasze chęci i zabiegi kończą się fiaskiem, nie powinniśmy bać się wizyty u specjalisty seksuologa. Nawet jeżeli partner nie będzie chciał iść tam razem z nami, osobiście rozmawiając z seksuologiem możemy wiele dobrego wnieść do swojego związku i poprawić jakość naszego życia erotycznego.