Czym jest hirudoterapia?

Czym jest hirudoterapia?

15 czerwca 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Hirudoterapia to sposób leczenia znany już w starożytnym Egipcie. Obecnie co raz więcej nie tylko hirudoterapeutów, ale także lekarzy i pacjentów decyduje się na leczenie pijawkami. Skąd rosnąca popularność tej metody? Jak ona dokładnie działa?

Magiczna moc hirudozwiązków

W 2005 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności uznała hirudoterapię za oficjalną metodę leczniczą. Od tego czasu jej popularność wciąż rośnie. Dlaczego? Jednym z powodów są liczne przypadki wyleczeń, o których głośno w mediach. Przede wszystkim jednak niesamowita skuteczność hirudozwiązków. Jak dokładnie działa pijawka lekarska? Przystawia się ją do zdrowej skóry w pobliżu miejsca leczenia. Pijawka przebija skórę za pomocą swoich szczęk. Jej ugryzienie jest niemal bezbolesne, bowiem jej ślina zawiera również związki znieczulające i przeciwbólowe. Ponadto pacjent dostaje również dawkę substancji antybiotycznych, przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnym i regulującym ciśnienie krwi. Najnowsze badania potwierdzają również działanie antynowotworowe. Lista schorzeń, które można wyleczyć za pomocą pijawek jest zdumiewająca. Można je stosować jako zamiennik farmokoterapii i leczenia operacyjnego żylaków. Pijawka lekarska łagodzi również dolegliwości powstałe w przypadku wrzodów żołądka, alergii, migreny, reumatyzmu, zapalenia korzonków, rwy kulszowej, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, chorób kręgosłupa, nadciśnienia i niedociśnienia, impotencji, hemoroidów, chorób kobiecych, przerostu prostaty, a nawet depresji.

Przeciwwskazania

Są przypadki, w których leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ może okazać się niebezpieczne. Do tego rodzaju terapii nie powinny przystępować osoby cierpiące na: zakrzepicę żył głębokich, alergię na hirudozwiązki, hemofilię, ciężką niedokrwistość, gruźlicę, choroby psychiczne, nowotwór skóry, wysoką gorączkę, zakażone wirusem HIV oraz stosujące chemioterapię. Nie powinny również stosować jej kobiety w ciąży i w czasie miesiączkowania. Ważne jest także, aby korzystać jedynie z pijawek pochodzących z pewnych hodowli. Pomoże to uniknąć zakażenia bakteryjnego. Pijawki należy stosować zawsze pod okiem doświadczonego hirudoterapeuty. Więcej na ten temat w serwisie http://pijawki.abros.pl/.