Coś przyjemnego dla stóp – pedicure

Coś przyjemnego dla stóp – pedicure

10 października 2016 0 przez Majka

feet-931921_640

Mimo, że nadeszła zima i zakładamy ciepłe, wełniane skarpetki, to warto zadbać o stopy, wykonując pedicure. Tak jak w przypadku manicure mamy wiele różnych rodzajów zabiegów, np. klasyczny, japoński, SPA. Często panie decydują się na zastosowanie takiej samej kolorystki i wzornictwa jak na dłoniach. Świetnie sprawdza się również wybór klasycznego koloru takiego jak intensywna czerwień, ciemny beż, czy może głęboki fiolet.

Pedicure to zabieg, który nie polega jedynie na malowaniu paznokci. Oprócz tego kosmetyczka skraca oraz opiłowuje paznokcie, usuwa nadmiar naskórka z pięt. Przyjemnym elementem, na zakończenie zabiegu, jest masaż stóp. W salonach piękności można również wykonać pedicure leczniczy, gdzie zostają usunięte modzele, nagniotki, a także wrastające paznokcie. Jeżeli nie chcemy stosowania metalowych narzędzi, np. nożyczek czy cążek, możemy zdecydować się na pedicure biologiczny. W tej metodzie używa się, do odsuwania skórek, patyczków z drzewa pomarańczowego, a także kosmetycznych środków zmiękczających.

Bardzo popularnym zabiegiem jest również pedicure japoński, który wzmacnia płytkę paznokcia oraz dodaje jej blasku. Zaleca się tę metodę w przypadku, gdy paznokcie są kruche, łamliwe oraz ulegają rozdwojeniu. Zabieg polega na wykonaniu pedicure klasycznego lub biologicznego, a następnie wtarciu w paznokcie specjalnej pasty oraz pudru, które zawierają zdrowotne składniki – witamina A+E, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z Morza Japońskiego. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg należy parokrotnie powtórzyć.

Nowością jest również pedicure kwasowy, który, jak sama nazwa wskazuje, polega na użyciu kwasów kosmetycznych. Substancje te mają za zadanie zmiękczenie zrogowaciałego naskórka, a także popękanej skóry pięt. Kosmetyczka nakłada na stopy specjalne plastry nasączone kwasami, a następnie owija je folią. Po odczekaniu około 15-20 minut plastry zostają usunięte. Pedicure kończy wtarcie kremu odżywczego oraz relaksujący masaż. Po takim zabiegu możemy się cieszyć gładką i miękką skórą stóp oraz wspaniałym samopoczuciem.

Easy Nails – Nail Bar – Manicure i Pedicure
Witryna: http://easynails.pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 797 797 504