Bluzy damskie – najlepszy przyjaciel na jesienne chłody

Bluzy damskie – najlepszy przyjaciel na jesienne chłody

22 czerwca 2015 0 przez Blog4Women

sweatshirts-428607_1280Kiedy nadchodzi jesień z nieuchronnym załamaniem aury i ujemnymi temperaturami, wiele z nas marzy, by w tym niekorzystnym czasie przenieść się na drugą półkulę, lub choćby wzorem niedźwiedzi, zapaść w zimowy sen. Niestety, tego typu marzenia pozostają na zawsze w rubryce spraw niemożliwych do spełnienia, dlatego trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i wydać wojnę nadchodzącym chłodom. W tym przypadku, mamy po swojej stronie potężnych sojuszników: swetry i bluzy damskie.

Uniwersalność i wygoda
Są nie tylko ciepłe, delikatne dla ciała i trwałe podczas użytkowania, ale dodają też właścicielce wiele wdzięku. Luźne i obszerne znakomicie wpisują się w styl boho, który święci triumfy od kilku lat, a którego najbardziej znaną zagraniczną ambasadorką jest Sienna Miller (w Polsce zaś Maja Sablewska i Agnieszka Szulim). Swetry i bluzy damskie, bo o nich właśnie mowa, pojawiają się na półkach sklepowych w dziesiątkach odsłon: od krótkich, z kapturem, lub na ekspres, obszernych lub przypominających drugą skórę, grubo plecionych topów czy długich tunik i każda z nas z pewnością może wybrać coś, co najlepiej oddaje jej charakter i podejście do mody. Przy liberalnym charakterze współczesnych trendów modowych i pochwale eklektycznego stylu, nie będzie dziwiło zestawianie swetrów i bluz z elegancką spódnicą czy parą seansowych szortów. Jeśli czujesz się w tym dobrze, noś się tak, jak podpowiada ci intuicja. Kto wie, może masz szansę sama stać się prekursorką nowego stylu?

Bluzy a dress code
Do niedawna dress code obowiązujący w przedsiębiorstwach, biurach i korporacjach zakładał, że do pracy nosi się wyłącznie ubrania eleganckie, galowe, ewentualnie w stylu semi – casual. To wykuczało, naturalnie, noszenie bluz na co dzień. Na szczęście w wielu firmach zasady dotyczące ubioru do pracy przestały być aż tak rygorystyczne i w większości – z wyjątkiem dni, kiedy odbywają się spotkania z klientami, można ubierać się zgodnie z własnym wyobrażeniem o modzie, naturalnie przestrzegając pewnych podstawowych kanonów. To dobra wiadomość dla osób, które na co dzień cenią sobie wygodę i praktyczne rozwiązania. Bluzy damskie dodatkowo są coraz bardziej modne! Mają żywe kolory, nadruki, aplikacje, hafty i zdobienia. Zestawione w nietypowy sposób mają szansę stać się częścią ciekawej stylizacji na wieczór, natomiast w wydaniu standardowym będą niezastąpione podczas spaceru czy wizyty w siłowni. Głowa do góry, jesień już nie straszna, gdy w szafie masz ulubioną ciepłą bluzę!

Szukasz bluzy wejdź na http://pakuten.pl/18-bluzy