Biustonosze co dzień inne noszę – czyli jak dobrać odpowiedni stanik

Biustonosze co dzień inne noszę – czyli jak dobrać odpowiedni stanik

31 maja 2017 Wyłączono przez Majka

braPięknie wyglądający biust jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Choć na co dzień bieliznę nosimy pod ubraniem, to może ona mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nosząc źle dobrany stanik, którego zadaniem jest podtrzymywanie naszego biustu, możemy sobie zrobić krzywdę i nabawić się chorób piersi czy schorzeń kręgosłupa. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy kupnie biustonosza? Jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Dobrze dobrane biustonosze https://heppin.com/biustonosze_bielizna_damska_k-25.htm nie powinny być przede wszystkim za małe, nie mogą one krępować naszych ruchów. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się indywidualny dobór biustonosza, czyli brafitting. Kobiety, które nie są pewne jaki rozmiar i krój wybrać powinny skorzystać z tej usługi.

Dobór modelu

Wybierając rodzaj stanika należy wziąć pod uwagę m.in. poziom codziennej aktywności fizycznej oraz rozmiar biustu. Ponieważ każdy krój stanika jest troszkę inaczej zbudowany i ma inny kształt miseczek, warto przymierzyć kilka modeli, by zobaczyć, w którym najlepiej prezentują się nasze piersi.

Małe piersi

Dobrze prezentują się w biustonoszu z nisko kończącymi się fiszbinami na środku, które zbierają piersi i wypychają je do przodu. Odpowiedni będzie również fason z miseczką 1/2, która świetnie podnosi i eksponuje biust.

Duże piersi

Przy dużym biuście warto postawić na taki model, który posiada optymalnie ścisły obwód oraz pełną miseczkę. Słusznym wyborem będzie biustonosz zabudowany lub fason o miseczce 3/4.

Szeroko rozstawione piersi

Polecany jest stanik typu „push-up” https://heppin.com/push_up_biustonosze_k-1.htm lub „plunge”. Modele, w których występują nisko kończące się fiszbiny na mostku sprawiają, że biust jest zebrany od strony pachy i przesunięty do środka. Dzięki temu piękniej się prezentuje.

Blisko osadzone piersi

Idealny biustonosz dla takich piersi to ten, który posiada niewielką przerwę między miseczkami, a fiszbiny z przodu kończą się nisko. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć wbijania się fiszbin w pierś.

Idealny biustonosz dla takich piersi to ten, który posiada niewielki odstęp między miseczkami i nisko kończące się fiszbiny z przodu. Dzięki temu unikniemy wbijania się fiszbin w pierś.

Z wyborem stanika jest jak z wyborem faceta. Nieodpowiednio dopasowany również przyprawi nas o ból głowy i sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo ;).