Biustonosze co dzień inne noszę – czyli jak dobrać odpowiedni stanik

Biustonosze co dzień inne noszę – czyli jak dobrać odpowiedni stanik

31 maja 2017 0 przez Majka

braPięknie wyglądający biust jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Choć na co dzień bieliznę nosimy pod ubraniem, to może ona mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nosząc źle dobrany stanik, którego zadaniem jest podtrzymywanie naszego biustu, możemy sobie zrobić krzywdę i nabawić się chorób piersi czy schorzeń kręgosłupa. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy kupnie biustonosza? Jak wybrać odpowiedni rodzaj?

Dobrze dobrane biustonosze https://heppin.com/biustonosze_bielizna_damska_k-25.htm nie powinny być przede wszystkim za małe, nie mogą one krępować naszych ruchów. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się indywidualny dobór biustonosza, czyli brafitting. Kobiety, które nie są pewne jaki rozmiar i krój wybrać powinny skorzystać z tej usługi.

Dobór modelu

Wybierając rodzaj stanika należy wziąć pod uwagę m.in. poziom codziennej aktywności fizycznej oraz rozmiar biustu. Ponieważ każdy krój stanika jest troszkę inaczej zbudowany i ma inny kształt miseczek, warto przymierzyć kilka modeli, by zobaczyć, w którym najlepiej prezentują się nasze piersi.

Małe piersi

Dobrze prezentują się w biustonoszu z nisko kończącymi się fiszbinami na środku, które zbierają piersi i wypychają je do przodu. Odpowiedni będzie również fason z miseczką 1/2, która świetnie podnosi i eksponuje biust.

Duże piersi

Przy dużym biuście warto postawić na taki model, który posiada optymalnie ścisły obwód oraz pełną miseczkę. Słusznym wyborem będzie biustonosz zabudowany lub fason o miseczce 3/4.

Szeroko rozstawione piersi

Polecany jest stanik typu „push-up” https://heppin.com/push_up_biustonosze_k-1.htm lub „plunge”. Modele, w których występują nisko kończące się fiszbiny na mostku sprawiają, że biust jest zebrany od strony pachy i przesunięty do środka. Dzięki temu piękniej się prezentuje.

Blisko osadzone piersi

Idealny biustonosz dla takich piersi to ten, który posiada niewielką przerwę między miseczkami, a fiszbiny z przodu kończą się nisko. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć wbijania się fiszbin w pierś.

Idealny biustonosz dla takich piersi to ten, który posiada niewielki odstęp między miseczkami i nisko kończące się fiszbiny z przodu. Dzięki temu unikniemy wbijania się fiszbin w pierś.

Z wyborem stanika jest jak z wyborem faceta. Nieodpowiednio dopasowany również przyprawi nas o ból głowy i sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo ;).