BIOprzyjaciel – pijawka

BIOprzyjaciel – pijawka

5 stycznia 2018 0 przez Majka

leech-368345_1280Hirudoterpia, czyli leczenie pijawkami w niektórych kręgach wciąż wzbudza ogromne kontrowersje. Jedni się ich brzydzą, a inni najzwyczajniej nie wierzą w leczniczą moc pijawek. Badania naukowe pokazują jednak to, czego uczyli nas nasi dziadkowie i bacie – pijawki to doskonałe rozwiązanie na wiele schorzeń i nie powinniśmy uciekać od nich na rzecz syntetycznych lekarstw. Skąd wziąć pijawki i przy leczeniu jakich schorzeń najlepiej je stosować?

Oczywiście odpowiednia opieka lekarska jest jak najbardziej wskazana i nie powinniśmy rezygnować ze zdobyczy współczesnej medycyny. Idąc z duchem czasu, nie warto jednak odrzucać wielowiekowej mądrości, zwłaszcza tej popartej naukowymi badaniami. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) to niegdyś bardzo popularna forma terapii, która teraz przeżywa swój renesans.

Hirudoterapia, bo tak właśnie nazywa się ta metoda leczenia, pomaga przy leczeniu szeregu chorób związanych z układem krwionośnym. Najczęściej pijawki stosuje się we wczesnym stadium żylaków nóg oraz przy leczeniu miażdżycy, ale posiadają one również szereg innych zastosowań.

Skąd wziąć pijawki?

Na pijawki można złożyć zamówienie w dobrze zaopatrzonych aptekach. Zazwyczaj trzeba poczekać kilka dni, a czasem tygodni, ale warto! Nic nie zastąpi nam tego, czym obdarza nas natura. Warto jednak pamiętać, że hirudoterapia, jak każde inne działanie medyczne, powinno być przeprowadzane pod kontrolą lekarza. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Na co pomagają pijawki?

Przede wszystkim pomagają one w leczeniu chorób układu krwionośnego. Wpuszczają hirudozwiązki do krwiobiegu i rozszerzają naczynia krwionośne, wspomagając przepustowość żył w naszym organizmie. Wiele badań potwierdza, że pijawki pomagają również na wrzody żołądka, choroby płuc i oskrzeli, a nawet na problemy z prostatą i potencją. Mogą wspomóc także walkę z depresją. Wszystko dzięki związkom chemicznym, które dostają się do naszego organizmu poprzez ugryzienie pijawki. Skuteczność hirudoterapii zależy od płci, wieku oraz stopnia zaawansowania schorzenia.